Medale dla zasłużonych pocztowców. Uroczystość w KPUW

fot. KPUW w Bydgoszczy
Pandemia spowodowała, że uroczystość w# Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, planowana pierwotnie na Dzień Łącznościowca (przypadający 18 października), odbyła się wczoraj. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz inaugurując ceremonię podkreślił, że jest to święto tych, których widujemy na co dzień – listonoszy, pracowników urzędów pocztowych, ale również wielu innych osób, które dbają o to, aby klienci byli w sposób profesjonalny obsługiwani.
– Odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP oraz resortowe przyznane przez Ministra Aktywów Państwowych są widomymi znakami wdzięczności, jaką Rzeczpospolita Polska okazuje osobom szczególnie wyróżniającym się w swoim środowisku pracy. Wasza codzienna postawa może i powinna być wzorem do naśladowania – zaznaczył.
Wojewoda kujawsko-pomorski wskazał też na doskonałą współpracę pomiędzy administracją rządową a Pocztą Polską, podkreślając jak ważną rolę odgrywa ta instytucja – również na wielu innych obszarach.
– Dziękuję Panu Dyrektorowi Karolowi Górskiemu za to, że Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zawsze może liczyć na efektywne wsparcie w różnych sytuacjach, również kryzysowych, a więc wymagających szybkiego działania. Dziękuję też za stałą troskę o upamiętnienie osób i wydarzeń ważnych dla naszej ogólnonarodowej i lokalnej historii – chociażby przez wydawanie znaczków z polskimi bohaterami i osobami zasłużonymi dla Ojczyzny – powiedział wojewoda.
Dyrektor Regionu Sieci w Bydgoszczy Karol Górski, akcentując szczególną rolę pracowników poczty, odniósł się do tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą.
– Z ostatnich doniesień z Ukrainy wiemy, że miejscowi pocztowcy pełniąc służbę – dostarczając emerytury, zginęli w trakcie rosyjskiego ataku. To byli także członkowie naszej wielkiej pocztowej rodziny. Dlatego tym bardziej chcę podkreślić jak ważną, często ofiarną służbę, pełnią pracownicy naszej instytucji. Gdyby nie doświadczenie, wsparcie, a także poświęcenie pocztowców – Poczta Polska nie byłaby w stanie odgrywać tak ważnej roli w naszej Ojczyźnie. To dzięki ich gorliwej pracy nasza instytucja może dzisiaj owocnie służyć klientom – mówił dyrektor.
Podczas ceremonii uhonorowania najbardziej zasłużonych pocztowców wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył odznaczenia:
Brązowy Krzyż Zasługi
– Maria Krajewska
– Andrzej Sarnowski
Medal Złoty za Długoletnią Służbę
– Małgorzata Berdowska
– Małgorzata Ciemiecka
– Jarosław Filanowicz
– Bogumiła Grablewska-Cieślak
– Małgorzata Grajek
– Ewa Hinz
– Aleksandra Juszkiewicz
– Małgorzata Kaczor
– Beata Kirschenstein
– Krystyna Kłosowska
– Hanna Krawczyk
– Tomasz Kuczkowski
– Katarzyna Lidke
– Jerzy Małkiewicz
– Zenon Mikulski
– Barbara Nendza
– Wiesław Nitkowski
– Maria Seklecka
– Katarzyna Skrzela
– Krzysztof Wojciechowski
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
– Agnieszka Jakubczyk
– Mirosława Jaśniewska
– Dorota Kowalewska
– Dawid Maćkiewicz
– Beata Michalska
– Justyna Mikołajewska
– Marta Mularczyk
– Artur Pawlicki
– Katarzyna Sieńko
– Małgorzata Tyma
– Marcin Żywociński
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
– Anna Fischer
– Katarzyna Gumowska
– Dorota Pawłowska
Odznaka honorowa „Zasłużony dla Łączności”
– Joanna Kruczkowska
– Ryszard Muchowski
– Marek Samoliński
– Marzenna Szukaj
Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!