Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2024

Mieszkańcy apelują do władz. Niebezpieczny fragment drogi

fot. NŁ

fot. NŁ

Droga powiatowa prowadząca do Kcyni przez #Łankowice nie jest całkiem bezpieczna. Na dodatek, kierowcy którzy się nią poruszają jeżdżą często zdecydowanie za szybko.

Zdaniem mieszkańców Łankowic potrzebne jest wprowadzenie ograniczenia prędkości na drodze powiatowej prowadzącej przez Łankowice do Kcyni. Ta droga jest w dobrym stanie, stąd też wielu kierowców porusza się nią zbyt szybko. Na dodatek, przy niej stoją przystanki autobusowe, do których nie prowadzą chodniki. Droga ma również ostre zakręty, a część posesji jest od niej oddalona na niewielką odległość. Stąd też nic dziwnego, że mieszkańcy Łankowic obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Radna rady powiatu nakielskiego Anna Duda-Nowicka zaapelowała w ich imieniu do władz powiatu o wprowadzenie ograniczenia prędkości do 70 kilometrów na godzinę. – Dla mieszkańców mieszkających przy tej drodze rozpędzone motocykle czy samochody stanowią zagrożenie. Wprowadzenie ograniczenia do 70 km/h wpłynie korzystnie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Na tym odcinku dochodziło na przestrzeni ostatnich lat do wypadków drogowych – przekazała radna. Pod jej pismem podpisało się wielu mieszkańców Łankowic. – Wcześniej na tej drodze są nawet ograniczenia do 60 km/h. A tutaj nie dość, że są te przystanki, co nie ma do nich chodnika, są zakręty, jest to niebezpieczne skrzyżowanie, ale ograniczenia nie ma – dziwi się jedna z mieszkanek tej miejscowości. – Jeżdżę często tą drogą i według mnie trzeba po prostu stosować się do przepisów – uważa z kolei inny kierowca.

Będzie projekt zmiany

Ograniczenie, o którym wspomina miałoby zostać wprowadzone szczególnie w obszarze przystanków autobusowych, skrzyżowania dróg prowadzących do Iwna, Grocholina i Chwaliszewa oraz w obrębie dwóch ostrych zakrętów. Czy wprowadzenie takiego ograniczenia będzie możliwe? – Zostanie dokonana ocena warunków ruchu i analiza aktualnej organizacji ruchu – zapowiedział starosta nakielski Krzysztof Błoński. Następnie, zarząd dróg powiatowych ma opracować projekt zmiany organizacji ruchu, który zostanie zaopiniowany do zatwierdzenia przez organ do spraw zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych. – W przypadku otrzymania pozytywnych ocen i zatwierdzenia proponowanych zmian, ograniczenie prędkości do 70 km/h zostanie wprowadzone – zapowiedział starosta Błoński.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 07-07-2024 10:46:39 napisał:

  to samo dotyczy drogi glogowiniec stolezyn

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mieszkaniec , w dniu 07-07-2024 12:01:23 napisał:

  Wszystko tam jest ok. Trzeba tylko stosować się do przepisów. Gdy będzie 70 zamiast 90 to będą przestrzegać przepisów?. Częściej niech się pokazuje policja i będzie OK.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mariola, w dniu 07-07-2024 14:43:36 napisał:

  W miastowicach lepi zrobta parking

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Obserwator , w dniu 07-07-2024 15:01:25 napisał:

  Przystanki z których praktycznie nikt nie korzysta. Zakręty? Jedź wolniej, włącz myślenie. A pieniądze przekazać,tam gdzie naprawdę potrzeba.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 08-07-2024 05:05:34 napisał:

  Niestety ten burmistrz wam nie pomoże.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Werka, w dniu 08-07-2024 09:30:30 napisał:

  To nic nie da. Jak nie będzie policji to NIKT tam nie będzie jeździć 70 km/h....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)