Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Mieszkańcy proszą o progi zwalniające. Nie czują się bezpiecznie

fot. MM

fot. MM

Wielu kierowców przejeżdżając przez #Turzyn nie zachowuje bezpiecznej prędkości. Mieszkańcy chcą, aby w szczególnie newralgicznym miejscu zostały zamontowane progi zwalniające.

Z prośbą o pomoc i interwencję u władz powiatu nakielskiego zwrócili się do radnego powiatowego Pawła Dudy mieszkańcy Turzyna. Już wcześniej informowali o tym, że konieczne jest ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających w miejscowości. Szczególnie chodzi o odcinek od bloku nr 5 do tamtejszego placu zabaw. W imieniu mieszkańców, radny Duda złożył interpelację do starosty nakielskiego, w której poprosił o zamontowanie progów. – Z relacji mieszkańców wynika, że jest to niebezpieczny odcinek drogi ze względu na rozwijanie w tym miejscu dużych prędkości przez kierujących pojazdami. W ich ocenie zamontowanie progów zwalniających wpłynie pozytywnie na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa – wyjaśnił radny.

„Poziom bezpieczeństwa jest poprawny”

Jak odniosło się do tego starostwo? Otóż, starosta Tadeusz Sobol przekazał, że Zarząd Dróg Powiatowych sprawdził warunki ruchu w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Sprawdzone zostały policyjne statystyki. – Z oceny danych statystycznych otrzymanych z policji za okres trzech ostatnich lat wynika, że poziom bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest poprawny. Na drodze występuje małe natężenie ruchu, o znaczeniu lokalnym – przekazał opinię ZDP starosta Tadeusz Sobol. Jaką decyzję podjęto w sprawie progów, o które apelowali mieszkańcy? – Z uwagi na charakter drogi i jej otoczenie, nie ma zasadności dla wykonania progów zwalniających na terenie miejscowości Turzyn - poinformował Tadeusz Sobol. Progi zwalniające nie są montowane zbyt często, a jeżeli już to tylko w określonych miejscach. – Na drogach powiatowych progi zwalniające wykonywane są w celu poprawy bezpieczeństwa na ogół tylko w rejonie szkół i przedszkoli, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, zwłaszcza dzieci – dodał.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Mieszkaniec , w dniu 19-11-2023 14:06:48 napisał:

  Przecież tam jest minimalny ruch. Nie długo będą w lesie chcieli progi.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Zainteresowany, w dniu 19-11-2023 14:39:16 napisał:

  Panie radny a może spróbuję pan pomóc w zamontowaniu takich progów na ul Pobożnego w Kcyni tam są dopiero wyścigi rodziców zawożących dzieci do szkoły

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Krzysztof, w dniu 19-11-2023 16:31:03 napisał:

  Obwodnica koło krzywej także jest bardzo niebezpieczna nie ma progów zwalniających ani przejścia a to droga dzieci do szkoły !!!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ania, w dniu 19-11-2023 16:36:24 napisał:

  Na łuku drogi koło grena jest bardzo niebezpiecznym miejscem ! Zainstalowane jest jedno lustro ! Tam powinny być progi zwalniające albo ograniczenie prędkości do 30km/h

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Tomasz, w dniu 19-11-2023 19:02:42 napisał:

  Przecież to jest droga do nikąd, więc Ci pędzący kierowcy to mieszkańcy Turzyna.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  My, w dniu 19-11-2023 19:30:13 napisał:

  Obwodnica ma być w najbliższym czasie remontowana,wiec na nic wypociny. Jest tam znak ograniczenia prędkości. A piratami to się musi zająć policja,a nie progi.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Tubylec, w dniu 19-11-2023 22:17:37 napisał:

  Zwolenników tych progów jest bardzo niewiele, należą do nich osoby niepotrafiące/niechcące pilnować swoich dzieci i psów, a ponadto jest tam chodnik, który w okresie zimowym nigdy nie jest odśnieżony, ewentualnie jest częściowo, bo jak tłumaczą ,,nie jest to ich obowiązek". Progi te byłyby ponadto uciążliwe dla samochodów, oraz bardzo utrudniałyby przejazdy maszyn rolniczych, które jak wiadomo do lekkich nie należą i musiałyby się praktycznie zatrzymywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)