Dziś mamy 26 października 2024, sobota, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Mieszkańcy proszą o progi zwalniające. Nie czują się bezpiecznie

fot. MM

fot. MM

Wielu kierowców przejeżdżając przez #Turzyn nie zachowuje bezpiecznej prędkości. Mieszkańcy chcą, aby w szczególnie newralgicznym miejscu zostały zamontowane progi zwalniające.

Z prośbą o pomoc i interwencję u władz powiatu nakielskiego zwrócili się do radnego powiatowego Pawła Dudy mieszkańcy Turzyna. Już wcześniej informowali o tym, że konieczne jest ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających w miejscowości. Szczególnie chodzi o odcinek od bloku nr 5 do tamtejszego placu zabaw. W imieniu mieszkańców, radny Duda złożył interpelację do starosty nakielskiego, w której poprosił o zamontowanie progów. – Z relacji mieszkańców wynika, że jest to niebezpieczny odcinek drogi ze względu na rozwijanie w tym miejscu dużych prędkości przez kierujących pojazdami. W ich ocenie zamontowanie progów zwalniających wpłynie pozytywnie na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa – wyjaśnił radny.

„Poziom bezpieczeństwa jest poprawny”

Jak odniosło się do tego starostwo? Otóż, starosta Tadeusz Sobol przekazał, że Zarząd Dróg Powiatowych sprawdził warunki ruchu w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Sprawdzone zostały policyjne statystyki. – Z oceny danych statystycznych otrzymanych z policji za okres trzech ostatnich lat wynika, że poziom bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest poprawny. Na drodze występuje małe natężenie ruchu, o znaczeniu lokalnym – przekazał opinię ZDP starosta Tadeusz Sobol. Jaką decyzję podjęto w sprawie progów, o które apelowali mieszkańcy? – Z uwagi na charakter drogi i jej otoczenie, nie ma zasadności dla wykonania progów zwalniających na terenie miejscowości Turzyn - poinformował Tadeusz Sobol. Progi zwalniające nie są montowane zbyt często, a jeżeli już to tylko w określonych miejscach. – Na drogach powiatowych progi zwalniające wykonywane są w celu poprawy bezpieczeństwa na ogół tylko w rejonie szkół i przedszkoli, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, zwłaszcza dzieci – dodał.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (7)

    Mieszkaniec , w dniu 19-11-2023 14:06:48 napisał:

    Przecież tam jest minimalny ruch. Nie długo będą w lesie chcieli progi.

    odpowiedz

    • 1 (7)

    Zainteresowany, w dniu 19-11-2023 14:39:16 napisał:

    Panie radny a może spróbuję pan pomóc w zamontowaniu takich progów na ul Pobożnego w Kcyni tam są dopiero wyścigi rodziców zawożących dzieci do szkoły

    odpowiedz

    • -1 (3)

    Krzysztof, w dniu 19-11-2023 16:31:03 napisał:

    Obwodnica koło krzywej także jest bardzo niebezpieczna nie ma progów zwalniających ani przejścia a to droga dzieci do szkoły !!!!

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Ania, w dniu 19-11-2023 16:36:24 napisał:

    Na łuku drogi koło grena jest bardzo niebezpiecznym miejscem ! Zainstalowane jest jedno lustro ! Tam powinny być progi zwalniające albo ograniczenie prędkości do 30km/h

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Tomasz, w dniu 19-11-2023 19:02:42 napisał:

    Przecież to jest droga do nikąd, więc Ci pędzący kierowcy to mieszkańcy Turzyna.

    odpowiedz

    • 3 (3)

    My, w dniu 19-11-2023 19:30:13 napisał:

    Obwodnica ma być w najbliższym czasie remontowana,wiec na nic wypociny. Jest tam znak ograniczenia prędkości. A piratami to się musi zająć policja,a nie progi.

    odpowiedz

    • 2 (4)

    Tubylec, w dniu 19-11-2023 22:17:37 napisał:

    Zwolenników tych progów jest bardzo niewiele, należą do nich osoby niepotrafiące/niechcące pilnować swoich dzieci i psów, a ponadto jest tam chodnik, który w okresie zimowym nigdy nie jest odśnieżony, ewentualnie jest częściowo, bo jak tłumaczą ,,nie jest to ich obowiązek". Progi te byłyby ponadto uciążliwe dla samochodów, oraz bardzo utrudniałyby przejazdy maszyn rolniczych, które jak wiadomo do lekkich nie należą i musiałyby się praktycznie zatrzymywać.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Budowa magazynów
Zadaj pytanie
40PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
0

Operacja pk. "Feniks". Wysiłek żołnierzy i potężna operacja logistyczna

Trwająca od 23 września operacja pk. Feniks to wysiłek #żołnierzy, ale również potężna operacja logistyczna. Żołnierz najedzony, wypoczęty i zaopatrzony w suchy, czysty mundur to żołnierz skuteczny. Właśnie dlatego logistycy przyjeżdżają pierwsi i po zakończeniu operacji wyjadą ostatni. Jest to wspólny wysiłek 5 rodzajów Sił Zbrojnych RP.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Otyłością. Wystarczy zmiana nawyków

Ponad połowa Polaków powyżej #15 r.ż. ma nadwagę. Prawie co czwarty jest otyły. Każdy z nich ryzykuje rozwój nadciśnienia, cukrzycy typu 2 i wielu innych schorzeń. Otyłość przyczynia się też do pogorszenia jakości i skrócenia długości życia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)