Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2024

"Olimpiada oczami dziecka - Paryż 2024". Wyniki konkursu plastycznego

fot. szer. Nina Szafrańska

fot. szer. Nina Szafrańska

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach przygotowali #w tym roku już XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej pn.: '' OLIMPIADA OCZAMI DZIECKA - PARYŻ 2024''. Honorowym patronatem konkurs objął płk Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu, płk Robert Jóźwiak, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała, Starosta Nakielski, Pan Krzysztof Błoński, Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

Trochę historii

Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany w Zakładzie Karnym w Potulicach w 2006 roku. Pomysłodawcami konkursu byli wychowawcy do spraw kulturalno – oświatowych. Zamysłem powstania konkursu była chęć zagospodarowania czasu wolnego dzieciom funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Przez dziewiętnaście edycji w konkursie uczestniczyło ponad 683 dzieci z całej Polski.

Honorowy patronat

Potulicki konkurs plastyczny od samego początku wspierał honorowym patronatem Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, a obecnie Dyrektor Służby Więziennej w Poznaniu, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Starosta Nakielski, a w tym roku ponadto Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy w Potulicach.

Finał konkursu

W tym roku finał wraz z otwarciem pokonkursowej wystawy i wernisażem, jak w poprzednich latach odbył się w Sali Hrabiny Potulickiej w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach. W sumie w tegorocznym konkursie wzięło udział 43 dzieci. Prace zostały podzielone na pięć kategorii wiekowych dla dzieci funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Służby Więziennej.  W otwarciu wystawy i wręczeniu nagród uczestniczyli: ppłk Radosław Matarewicz, Zastępca Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Sebastian Kłosiński, Prezes Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa,  Marcin Wawrzyniak, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Zakładu Karnego w Potulicach, Krzysztof Błoński, Starosta Nakielski.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria 5 – 7 lat

I miejsce – Tymon Lewandowski

II miejsce – Zuzia Mikielewicz

III miejsce - Jan Kobylarz

Wyróżnienie otrzymuje:

Jan Puciłowski, Zuzanna Wolińska, Adam Pedziński, Krystyna Ladińska, Jakub Balon, Nina Świątek, Emilka Woźny, Nela Turyk

Kategoria 8 - 9 lat

I miejsce - Oliwia Cielasińska

II miejsce - Pola Nowacka

III miejsce - Maja Ruszczyk

Wyróżnienie otrzymuje:

Wojciech Puciłowski, Michał Mikielewicz, Alicja Kolińska, Hanna Leszkowska, Anastazja Kosacka, Oskar Chojnacki, Jan Frontczak, Miłosz Bartnik.

Kategoria wiekowa 10 - 11 lat

I miejsce ex aequo Zofia Kobylarz oraz Zofia Samełko

II miejsce - Oliwia Kozłowska

III miejsce - Zofia Leszkowska

Wyróżnienie otrzymuje:

Gniewko Ksobiak, Olaf Lewandowski, Iwo Osendowski, Blanka Ksobiak, Kamil Woźny

Kategoria wiekowa 12 - 14 lat

I miejsce - Blanka Osendowska

II miejsce ex aequo Oskar Kłys oraz Zuzanna Neilitz

III miejsce-  Olga Gondek.

Wyróżnienie otrzymuje:

Filip Kosacki, Lena Szajner, Lena Grabowska, Anna Szufrajda

Kategoria 15 - 18 lat

I miejsce  w tej kategorii, a zarazem nagrodę grand pri naszego konkursu otrzymała Shelly Nel Świątek

II miejsce - Nikodem Florczyk

III miejsce - Bartłomiej Neilitz

Wyróżnienie:

Lidia Grabowska

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)