Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

05 lutego 2024

Pijani kierowcy na drogach powiatu. Trzej mężczyźni utracili prawa jazdy

fot. archiwum

fot. archiwum

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali podczas minionego weekendu# nakielscy mundurowi. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie każdemu z nich grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez nakielską „drogówkę” w miniony piątek (02.02.24)  o godz. 7.00 w Samostrzelu. Kierujący nissanem 41-letni mieszkaniec gminy Kcynia miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Kolejnego kierującego, dla którego alkohol nie był przeszkodą, by wyruszyć w trasę, mundurowi skontrolowali w Nakle na ul. Dąbrowskiego. 38-latek prowadził volkswagena mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Wczoraj (04.02.24) o godz. 15.10 na ul. Nowej w Nakle funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Od siedzącego za kierownicą 35-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że mężczyzna jest pijany potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy prawie dwa promile alkoholu.

Mężczyźni stracili blankiety prawa jazdy. Niebawem usłyszą też zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowców oceni sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

 

Oceń artykuł: 26 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  nikodem, w dniu 05-02-2024 14:47:18 napisał:

  Większość kierowców w Bninie jezdzi pijanych. Może potrzeba większych kontroli policji bo tam czują się bezkarni. Do czasu aż dojdzie do tragedii.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Sprzedani, w dniu 06-02-2024 07:23:54 napisał:

  Jak bandyci stoją za rogiem chowają się i czają kogo złapać. Zero kultury

  odpowiedz

  • 0 (0)

  do Sprzedani, w dniu 06-02-2024 13:29:31 napisał:

  @Sprzedani---ale jesteś totalny baran i bezmózgowiec /stoją za rogiem i chowają się / --rogi ma zwierzyna i jak można się schować za rogiem i nie pisz zero kultury bo ty to masz mniej niż zero myślenia

  odpowiedz

  • 1 (1)

  anonim111, w dniu 12-02-2024 14:20:42 napisał:

  Niestety, nie dość że jeżdżą pod wpływem to jeszcze z małymi dziećmi... takim to odebrać prawko jazdy i prawa rodzicielskie od razu !!! Przykre, że niestety takie zachowania są bardzo popularne na naszych wsiach (nie tylko Bnin), a policja niewiele z tym zrobi bo tu działa tzw straż sąsiedzka i kumple się ostrzegają że "stoją"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)