Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lipca 2024

Prace i badania konserwatorskie w kcyńskich kościołach. Realizacja zadań

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W kcyńskich kościołach trwa realizacja zadań# z Polskiego Ładu. Edycja: Rządowy Program Odbudowy Zabytków.

Trwa realizacja zadania pn. "Przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich ambony w kształcie łodzi z żaglem (z ok. 1787 r.) z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni", na które Gmina Kcynia otrzymała dofinansowanie z funduszu Polski Ład. Parafia otrzymała 150 000 zł wsparcia, z czego 147 000 zł to Polski Ład, pozostała kwota to wkład własny gminy. Aktualnie we wnętrzu kościoła pw. WNMP w Kcyni  przeprowadzane są prace konserwatorskie i restauratorskie ambony w kształcie łodzi z żaglem (z ok. 1787 r.). Prace wykonuje mgr Solida Lim Pracownia Konserwacji I Restauracji Dziel Sztuki Lim z Torunia.

Drugim zadaniem jest "Przeprowadzenie badań konserwatorskich w zakrystii i pomieszczeniu przyległym do zakrystii w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni", na które Gmina Kcynia również otrzymała środki z funduszu Polski Ład. Wsparcie dla Parafii wynosi 150 000 zł.

Zakończyły się już prace polegające na remoncie więźby dachowej z wymianą pokrycia dachu budynku klasztoru w Kcyni – etap II. Zadanie sfinansowane zostało z dotacji celowej udzielonej przez gminę Kcynia. O środki na realizację zadania Gmina Kcynia wystąpiła do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, pozyskując z sukcesem 500.000 zł.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)