Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2024

Program "Aktywna Tablica". 14 tys. dotacji dla SP Dziewierzewo

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Kcynia jest beneficjentem projektu# z Rządowego Programu Aktywna Tablica na lata 2020-2024, w ramach którego Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie otrzyma środki na zakupu nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkoły.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy właśnie ogłosiło listę szkół, których wnioski uzyskały dofinansowanie. Link do listy: Wnioski-rekomendowane-do-dotacji-Aktywna-tablica-2024.pdf (kuratorium.bydgoszcz.pl)

Dotacja: 14 000 zł. Wkład własny organu prowadzącego 3.500 zł.

Powyższe środki posłużą do zakupu nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkoły, który znacznie uatrakcyjni proces nauczania w zakresie kształtowania kluczowych kompetencji uczniów. Dyrektor szkoły pani Lucyna Bursztynowicz planuje zakup 3 monitorów dotykowych (interaktywnych).

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)