Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2024

"Skrzypek na dachu". Drugi spacer z historią w Kcyni

fot. powierzone

fot. powierzone

"Skrzypek na dachu" – tak brzmi tytuł drugiego# w te wakacje Spaceru z historią, organizowanego przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w inicjatywie. Spotykamy się w 10 lipca (środa) o g. 18. Początek na kcyńskim Rynku.

Tegoroczna edycja odbywa się pod wspólnym hasłem „Tak jak w kinie” i jest to już 9. rok organizacji Spacerów z historią. Organizowane w Kcyni od 2013 roku co wakacje z kilkuletnią przerwą, gromadzą mieszkańców i przyjezdnych, którzy w trakcie wspólnej wędrówki po Kcyni poznają jej historię. Zawsze w trakcie spaceru jego uczestnicy rozwiązują przygotowane przez prowadzącą zadania i zagadki. Uczestnicy spaceru uczą się także odkrywać piękno architektonicznych detali i poznają ciekawostki dotyczące poszczególnych kamienic.

Środowy spacer zatytułowany jest „Skrzypek na dachu” i jego tematyka nawiązywać będzie do żydowskiego dziedzictwa Kcyni. Wspólnie poznamy miejsca, w których mieszkała społeczność żydowska naszego miasta.

Uwaga! w związku z upałami prosimy o zabranie ze sobą nakrycia głowy i wody.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (burze) spacer zostanie przełożony na inny termin. Prosimy śledzić media społecznościowe Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

Materiał: Justyna Makarewicz / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)