Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2024

Szlak Akademii Superbohaterów. "Czochralski" ruszył w trasę

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Dziś w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca# współpracę PKP i Fundacji Nauka. To Lubię, a co za tym idzie… lokomotywa Griffin została ozdobiona wizerunkiem Jana Czochralskiego - wybranego w plebiscycie przez internautów. Przez najbliższe miesiące będziecie mogli spotkać ją na… Szlaku Akademii SuperBohaterów, czyli w całej Polsce! (źródło: https://www.facebook.com/naukatolubie). W inauguracji wzięli udział członkowie bliższej i dalszej rodziny Czochralskiego.

Wypatrujcie pociągu na trasie! Po Polsce będzie jeździł przez 6 miesięcy!

Szlak Akademii Superbohaterów to kolejna odsłona kultowego projektu Fundacji Nauka. To Lubię pt. „Akademia Superbohaterów”, którego celem jest przywrócenie pamięci o wybitnych polskich naukowcach.

W kwietniu ogłoszono plebiscyt na Superbohatera. Zadaniem społeczności Nauka. To Lubię i PKP Intercity było wyłonienie spośród 10 polskich naukowców sylwetki jednego Superbohatera, który ma zostać przewodnikiem po Szlaku Akademii Superbohaterów i…ozdobić jedną z lokomotyw PKP! Decyzją  głosujących tym przewodnikiem został Jan Czochralski, którego podobizna będzie podróżować po całej Polsce na lokomotywie Gryffin przez najbliższych 6 miesięcy.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)