Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Na wynik końcowy zespołu składa się 4 najlepsze rezultaty  indywidualne zawodników rocznika 2011 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt z: SP Ślesin, SP Mrocza, SP 2 Nakło,  SP Sadki .Bardzo dobrze zaprezentował się zespół naszej szkoły. Wszystkie zawodniczki poprawiły swoje wyniki w trójboju lekkoatletycznym. Ostatecznie zespół z SP Mroczy zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu.

Poniżej rezultaty drużynowe:

Dziewczęta

1. SP Sadki

2. SP Mrocza 

3. SP 2 Szubin

4.ZSP Ślesin

Indywidualnie wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyły:

Kornelia Redmann SP Mrocza - 170,
Wiktoria Różycka SP Mrocza - 167

Skład zespołu SP Mrocza: Natalia Majewska, Wiktoria Różycka, Lena Jóźwiak, Kornelia Redmann, Sonia Polewczyńska,  Agata Wojtczak, Amelia Napieralska. Opiekunem zespołu jest nauczyciel Aleksandra Krawczyk.

Materiał:  Aleksandra Krawczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)