Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2024
Wiadomości z regionu

Trzy ofiary śmiertelne. Potrzebne dodatkowe oznakowanie ostrzegawcze

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci bydgoskiego wydziału ruchu drogowego i przedstawiciel #Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy sprawdzali miejsca dwóch wypadków śmiertelnych w Przyłubiu, w których 3 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 2 zostały ranne. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.

 

O wypadkach w Przyłubiu pisaliśmy tutaj i tutaj.

Standardową procedurą wdrażaną w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, jest lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach.

Komisja, w skład której weszli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a także przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, spotkała się w miejscowości Przyłubie na drodze krajowej nr 10, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 394, gdzie w dniach 23 i 29.11.2024 r., w dwóch wypadkach zginęły 3 osoby, a 2 zostały ranne.

Podczas lustracji sprawdzono stan techniczny pasa drogowego, a także oznakowanie trasy oceniając, czy do powstania wspomnianych zdarzeń przyczynić mogła się niewłaściwa infrastruktura drogowa. W kwestii tej nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie tragicznych w skutkach wypadków. Ich przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonych w tych sprawach postępowań.

W czasie lustracji stwierdzono jednak, że aby ograniczyć liczbę wypadków w tym miejscu należy wprowadzić dodatkowe znakowanie ostrzegawcze. Biorąc pod uwagę liczbę ofiar, a także charakter zdarzeń (głównie zderzenia czołowe) policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej złożyli wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy o wprowadzenie zmian w projekcie stałej organizacji ruchu przez ustawienie znaku ostrzegawczego A-30 na podłożu fluorescencyjnym z tabliczką T-14b w konkretnych lokalizacjach. Ponadto z uwagi na to, że kierowcy w tym miejscu nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, mimo ograniczenia prędkości do 70 km/h i znaków ostrzegawczych A-15, funkcjonariusze złożyli również wniosek o ograniczenie prędkości w rejonie skrzyżowania do 50 km/h.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 25 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (7)

    DriverTir, w dniu 05-12-2024 12:55:24 napisał:

    Nie ma co inwestować w starą"DK.10" w sytuacji kiedy budowana jest równolegle nowa S-10. Tu żadna zmiana organizacyjna ani oznaczenia nie pomogą bo u tych co tam giną rozum spał.Żadna droga nie wybacza błędów i braku myślenia za kierownicą.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Prawem, w dniu 05-12-2024 13:15:42 napisał:

    Dawniej na krajowej 7 z Warszawy do Gdańska gdy była jednopasmowa dochodziło do wypadków podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej i przed zakrętem, zamontowali barierę stalową pomiędzy pasami i to pomogło bo niektórzy niestety nie zrozumią że trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa,na szczęście teraz dwupasmowa droga i oby 10 też była jak najszybciej

    odpowiedz

    • 2 (2)

    driver, w dniu 05-12-2024 16:05:50 napisał:

    tylko nie myślący debil za kierownicą do tego doprowadza nikt inny żadna droga tylko szeryfy dróg

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Adam, w dniu 05-12-2024 18:11:32 napisał:

    S10 to chyba za 20 lat powstanie w tym tępie wiec oplaca sie inwestowac w DK 10

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja BDO
500PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)