Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Uroczysta inauguracja. Na uczniów czekały wyremontowane łazienki

fot. Wawrzyn Nowak

fot. Wawrzyn Nowak

Inaugurację nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w #Mycielewie rozpoczęliśmy 4 września 2023 r. o godz. 9.05 pierwszym dzwonkiem po wakacyjnej przerwie.

Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Jan Kurant – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni, pan Mateusz Stachowiak – Radny Rady Miejskiej w Kcyni oraz pan Rafał Woźniak – Kierownik Referatu Edukacji, Promocji Sportu i Kultury, którzy złożyli nam serdeczne życzenia na nowy rok szkolny.

Oficjalny list na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przekazał również z up. Burmistrza Kcyni Sekretarz Gminy pan Rafał Hefowicz.

Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz życzyła wszystkim uczniom spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego, sukcesów, realizowania swoich marzeń i pasji. Prosiła uczniów, by czerpali jak najwięcej z wiedzy i umiejętności nauczycieli.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązania do września 1939 roku i ofiar II wojny światowej, którym oddano hołd symboliczną minutą ciszy.

Chwilą ciszy uczczono również pamięć zmarłego nagle Burmistrza Kcyni śp. Marka Szarugi. Dopełnieniem było wysłuchanie refleksyjnych utworów pt. „Pamięć” i „Łatwopalni” w pięknym wykonaniu naszej absolwentki Klaudii Motyki.

Na uczniów naszej szkoły czekały już generalnie wyremontowane łazienki. W trakcie wakacji zmodernizowano również oświetlenie w klasach i na szkolnym korytarzu. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pomoc i współpracę przy tych przedsięwzięciach, szczególne podziękowania skierowała do przedstawicieli organu prowadzącego za sfinansowanie powyższych remontów oraz wszelkie wsparcie.

Uroczystość prowadziła pani Agnieszka Koralewska-Hak.

Materiał: Katarzyna Walasiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)