Dziś mamy 25 września 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Uroczysta inauguracja. Na uczniów czekały wyremontowane łazienki

fot. Wawrzyn Nowak

fot. Wawrzyn Nowak

Inaugurację nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w #Mycielewie rozpoczęliśmy 4 września 2023 r. o godz. 9.05 pierwszym dzwonkiem po wakacyjnej przerwie.

Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Jan Kurant – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni, pan Mateusz Stachowiak – Radny Rady Miejskiej w Kcyni oraz pan Rafał Woźniak – Kierownik Referatu Edukacji, Promocji Sportu i Kultury, którzy złożyli nam serdeczne życzenia na nowy rok szkolny.

Oficjalny list na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 przekazał również z up. Burmistrza Kcyni Sekretarz Gminy pan Rafał Hefowicz.

Pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz życzyła wszystkim uczniom spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego, sukcesów, realizowania swoich marzeń i pasji. Prosiła uczniów, by czerpali jak najwięcej z wiedzy i umiejętności nauczycieli.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązania do września 1939 roku i ofiar II wojny światowej, którym oddano hołd symboliczną minutą ciszy.

Chwilą ciszy uczczono również pamięć zmarłego nagle Burmistrza Kcyni śp. Marka Szarugi. Dopełnieniem było wysłuchanie refleksyjnych utworów pt. „Pamięć” i „Łatwopalni” w pięknym wykonaniu naszej absolwentki Klaudii Motyki.

Na uczniów naszej szkoły czekały już generalnie wyremontowane łazienki. W trakcie wakacji zmodernizowano również oświetlenie w klasach i na szkolnym korytarzu. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pomoc i współpracę przy tych przedsięwzięciach, szczególne podziękowania skierowała do przedstawicieli organu prowadzącego za sfinansowanie powyższych remontów oraz wszelkie wsparcie.

Uroczystość prowadziła pani Agnieszka Koralewska-Hak.

Materiał: Katarzyna Walasiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)