Usługa "Bezpieczny autobus". Informacje o pojeździe przed podróżą
fot. pixabay
Planowanie podróży autobusem lub autokarem z rodziną# może budzić obawy o bezpieczeństwo i komfort. Usługa „Bezpieczny autobus”, dostępna w aplikacji mObywatel, umożliwia szybkie sprawdzenie kluczowych informacji o pojeździe przed podróżą. Pozwala to na sprawdzenie ważności danych technicznych pojazdu i polisy OC.
Czym jest „Bezpieczny autobus”?
„Bezpieczny autobus” to usługa, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa pasażerów. Pozwala na sprawdzenie ważnych informacji o autobusie. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy pojazd jest w dobrym stanie. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, aby uzyskać informacje takie jak:
- czy autobus przeszedł ostatnie badania techniczne,
- do kiedy ważna jest jego polisa OC.
Dzięki temu narzędziu możliwe jest bezpłatne zweryfikowanie, czy pojazd jest w pełni sprawny i zgodny z obowiązującymi przepisami.
Jak skorzystać z usługi „Bezpieczny autobus”? Instrukcja krok po kroku
Sprawdzenie danych o pojeździe jest bardzo proste. Oto, jak to zrobić:
1. Zalogować się do aplikacji mObywatel.
2. Wybrać zakładkę „Usługi”.
3. Spośród dostępnych opcji wybrać „Bezpieczny autobus”.
4. Wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, którym planowana jest podróż.
Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu zostaną udostępnione informacje, dotyczące sprawdzanego pojazdu. Dzięki usłudze „Bezpieczny autobus” można mieć pewność, że wybrany pojazd spełnia wszystkie wymagania techniczne.
Więcej informacji o aplikacji mObywatel 2.0
Aplikacja mObywatel oferuje wiele innych funkcji poza „Bezpiecznym autobusem”. Można w niej znaleźć m.in. mLegitymację szkolną i studencką. Więcej informacji na temat aplikacji mObywatel 2.0, jej rozwoju oraz dostępnych aktualizacji można znaleźć na oficjalnej stronie aplikacji.
Bezpieczne i komfortowe podróże z aplikacją mObywatel!
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj również
Dodaj komentarz
Większa ochrona przez mobbingiem? Nowy projekt ustawy
Uproszczenie definicji mobbingu i uznanie, że jego podstawową cechą #ma być uporczywe nękanie pracownika – to najważniejsze założenie projektu ustawy powstałego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Proponowana definicja zjawiska zakłada uniezależnienie stwierdzenia istnienia mobbingu od intencjonalności działania sprawcy lub wystąpienia określonego skutku, a także wyklucza zachowania incydentalne i jednorazowe. Projekt czeka teraz na wpisanie do wykazu prac legislacyjnych rządu.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów
Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.
(czytaj więcej)Poszukiwani wolontariusze. W trosce o godny pochówek majora
Z zamierzchłej przeszłości, poprzez otchłań czasu i śmierci#, wracają do nas dawni Bohaterowie. Jednym z nim jest major Józef Bonawentura Garczyński.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Majtki Bosmana, w dniu 15-10-2024 17:38:12 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!