Vistula Sounds. Festiwal z udziałem wspaniałych artystek
fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Za nami ceremonia otwarcia Międzynarodowego Festiwalu #i Konkursu Wokalnego Vistula Sounds. Wczorajszy (13 sierpnia) koncert, w którym uczestniczył marszałek Piotr Całbecki dedykowany był pierwszej damie polskiej piosenki, Honorowej Obywatelce Województwa Kujawsko-Pomorskiego Irenie Santor.
- Vistula Sounds jest młodym festiwalem, ale jestem przekonany, że przed nami kolejne edycje, które sprawią, że wrośnie w kulturalny krajobraz naszego województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Cieszy obecność wspaniałych artystek pani Ireny Santor i pani Grażyny Brodzińskiej. To ogromny zaszczyt gościć tak znamienite osobowości. Wszystkich uczestników serdecznie witam w Kujawsko-Pomorskiem i życzę pięknych artystycznych doświadczeń.
Coroczny festiwal łączy wydarzenia o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i edukacyjnym, a jego celem jest promocja polskiej kultury i tradycji wśród młodych odbiorców i gości z zagranicy. W programie warsztaty wokalne dla uczestników konkursu, panele dyskusyjne i wycieczki z przewodnikiem. Wydarzenie zakończy koncert galowy 17 sierpnia, wręczenie Grand Prix i nagród specjalnych.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria
Czytaj również
- Homilia biskupa Włodarczyka. "Dzieci gwarantują ciągłość rodu"
- Do Wigilii zasiadło blisko 160 osób. Spotkanie dla ubogich i samotnych
- Jak zdrowo przeżyć święta? Ważne przerwy między posiłkami
- "Podnosimy jakość". Nowy sprzęt trafił do ratowników
- Spędzasz święta poza domem? Zabezpiecz swoje mieszkanie
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!