Antalya - jeden z najpopularniejszych kurortów Turcji - z czego słynie?

fot. powierzone
Antalya to jeden z bardziej znanych kurortów na Riwierze Tureckiej. Zachwyca nowoczesną infrastrukturą i# dostępem do różnorakich atrakcji, w tym do pamiątek z okresu starożytności. Kiedy jechać do Antalyi i kto będzie się tam dobrze bawił? Sprawdź!
Kiedy wybrać się na urlop do Antalyi?
Antalya jest jednym z tych kurortów Riwiery Tureckiej, do której przybywa się dla słońca, pięknej pogody i lazurowej wody Morza Czarnego, dlatego najlepszy czas na pobyt przypada na miesiące wakacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że w Turcji jest wówczas upalnie.
Jeśli planujesz coś więcej, niż tylko pływanie, nurkowanie i odpoczynek na plaży, rozważ pobyt w tureckiej Antalyi wiosną lub jesienią. Będzie ciepło, ale obejdzie się bez upałów. W tym czasie można połączyć odpoczynek na plaży ze zwiedzaniem.
Zimą Antalya nadal jest atrakcyjna, ale niektóre hotele i atrakcje turystyczne mają przerwę sezonową. Jednak temperatura jest dość przyjemna – 15 – 20°C to może za mało na plażę, ale w sam raz, by w spokoju zwiedzać i poznawać okolicę.
Jakie hotele są w Antalyi?
Oferta hoteli w Antalyi jest bardzo zróżnicowana, ale wszystkie łączy jedno – ceny są bardzo atrakcyjne, zdecydowanie niższe niż w innych krajach położonych na południu Europy. Możesz tu zamieszkać zarówno w budżetowym hotelu, jak i bardzo luksusowym resorcie.
Większość hoteli to nowoczesne obiekty, a te położone przy plaży oferują też parasole i leżaki. Praktycznie w każdym można się zdecydować na ofertę all inclusive, co oznacza, że nie musisz się zajmować organizowaniem posiłków.
Antalya – atrakcje
Na pewno trzeba przespacerować się klimatycznymi uliczkami starego miasta, zobaczyć unikalne budynki i Bramę Hadriana – obowiązkowy punkt programu każdego turysty, który przybywa do Antalyi po raz pierwszy.
Warto też zerknąć na Wodospady Düden – znajdują się na rzece o tej samej nazwie i wpadają do morza z dużej wysokości (30 i 45 m).
Jeśli interesujesz się historią, odwiedź Muzeum Archeologiczne w Antalyi. Znajdziesz tam wiele artefaktów i pamiątek dokumentujących historię regionu.
W okolicy jest też kilka parków narodowych, w których można uprawiać trekking lub rafting. W Parku Narodowym Termessos znajdują się starożytne ruiny. Możesz też odwiedzić Perge – starożytne miasto pełne pamiątek po Imperium Rzymskim.
Z bardziej nowoczesnych rozrywek w Antalyi czeka na ciebie cykliczny targ jachtów oraz akwarium z podwodnym tunelem.
Ile trwa lot do Antalyi i kto będzie się tam dobrze bawił?
Lot z Polski do Antalyi trwa przeciętnie 3 – 4 godziny. Czas zależny jest od wybranego lotniska przelotu. Z Gdańska na pewno będzie się leciało dłużej niż z Krakowa.
Antalya jest uniwersalnym kierunkiem i właściwie nie ma osób, które by się tu źle czuły. Na pewno można polecić ten rejon Riwiery Tureckiej:
– Rodzinom z dziećmi – szerokie i dobrze zagospodarowane plaże, hotele z animacjami i aquaparkami, łagodne zejścia do wody tworzą idealne warunki dla najmłodszych turystów.
– Miłośników historii – w Antalyi i okolicach jest dużo zabytków i starożytnych ruin. Warto pamiętać, że do wybrzeża dzisiejszej Turcji sięgała starożytna Grecja.
– Zakochanym – Antalya jest bardzo romantycznym miejscem, a wszechobecny luksus dodatkowo to podkreśla.
– Osób pragnących odpocząć – komfortowe hotele, dobrze zagospodarowane plaże i bogata oferta SPA pozwolą każdemu zregenerować siły.
Antalya to magiczne miejsce – kto raz tam był, ten na pewno zechce wrócić po więcej wrażeń. Jeśli wybierzesz wakacje w Antalyi z ITAKI, przekonasz się o tym osobiście.
Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany
Czytaj również
- Szukasz pracy pełnej wyzwań? Postaw na kryminologię!
- Wpływ klasy energetycznej na wartość nieruchomości. Sprawdź
- Wieczór gier ze znajomymi – jak zaplanować spotkanie?
- Jakie materiały na koszulki reklamowe sprawdzą się w branży eventowej?
- Jakie są największe zalety wynajmowania kontenera na gruz w Toruniu? Oto one!
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)