Dziś mamy 22 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2025

Barwny korowód przeszedł ulicami. Piękna tradycja w Niedzielę Palmową

fot. MM

fot. MM

13 kwietnia w kościele pw. św. Mikołaja# i Wniebowzięcia NMP w Mroczy odbyło się uroczyste, tradycyjne nabożeństwo. Tego dnia bowiem obchodziliśmy Niedzielę Palmową. Po zakończeniu mszy świętej, w kierunku mroteckiej hali widowiskowo-sportowej wyruszył barwny, muzyczny korowód.

Niedzielnemu nabożeństwu przewodniczył proboszcz mroteckiej parafii ks. Wojciech Cierniak, natomiast o oprawę muzyczną mszy świętej zadbał chór „Cecylia”.

Kiedy msza święta dobiegła końca, z kościoła wyruszył barwny korowód, który wraz z mieszkańcami - z pieśnią na ustach - kierował się w stronę hali widowiskowo-sportowej. To właśnie tam rozpoczęła się tradycyjna już impreza, jaką bez wątpienia jest oczywiście Śniadanie Wielkanocne. Fotorelację z tego wydarzenia opublikujemy w odrębnym materiale.

Oceń artykuł: 19 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (18)

    Mieszkaniec, w dniu 13-04-2025 19:43:21 napisał:

    Dużo więcej było ludzi na zorganizowanym pokazie Wrak Rancing w Mroczy niż na tej paradzie kościelnej na pokaz

    odpowiedz

    • 3 (13)

    JW, w dniu 14-04-2025 11:16:05 napisał:

    Co rok to samo to już stało się nudne

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zadaj pytanie
40PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)