Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2024

Dzieci otrzymały odznakę "Przyjaciela Ziemi". Coroczna akcja w przedszkolu

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest# "Światowy Dzień Ziemi". Również w naszym dziewierzewskim przedszkolu dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez i uroczystości. Ta coroczna akcja ma na celu promocję ekologii już wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety.

Przedszkolaki młodsze z grupy "Biedronki" i starsze z grupy "Motylki" podczas zajęć dowiedziały się, jak ważnym, codziennym zadaniem każdego człowieka jest dbanie o naszą planetę - Ziemię. Jak w prosty sposób już jako dzieci, mogą włączyć się w ochronę najbliższego środowiska i otaczającej nas przyrody każdego dnia. Następnie obie grupy wysłuchały treści listu, który nasze przedszkole otrzymało od Planety Ziemia. Zatroskana o swoją przyszłość Ziemia zwróciła się do naszych najmłodszych uczniów o pomoc w ocaleniu jej przed coraz to większą ilością odpadów i zanieczyszczeń. Maluchy i starszaki nie czekając ani chwili ruszyły na ratunek naszej najbliższej okolicy.

Podczas podsumowania zajęć wszystkie dzieci otrzymały odznakę "Przyjaciela Ziemi" i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

I Ty drogi odbiorco zostań przyjacielem Ziemi! Zwróć uwagę na towarzyszące Ci nawyki i zadbaj o otaczające Cię środowisko, a nasza planeta już zawsze będzie uśmiechnięta!

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)