Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Mazurki według własnego pomysłu. Trafiły do wielkanocnych koszyków

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Dnia 26 marca bieżącego roku dzieci z grup# przedszkolnych "Biedronki" i "Motylki" spacerkiem udały się do świetlicy wiejskiej w Dziewierzewie na zajęcia wielkanocne. W drodze oplatały nas ciepłe promienie słońca, a dzieci z entuzjazmem przemierzały trasę, dostrzegając oznaki przyrody budzącej się do życia.

Po raz kolejny na zaproszenie rodziców mogliśmy spotkać się by upiec kruche ciasteczka  i udekorować gotowe już mazurki, tym razem w świetlicy wiejskiej.

Gdy dotarliśmy na miejsce dzieci szybciutko rozebrały się, umyły rączki i zgłosiły gotowość do zajęć. Bardzo chętnie zasiadły do przygotowanych stołów. Na każdego uczestnika czekała kulka ciasta. Przedszkolaki z uwagą słuchały poleceń i z pełnym zaangażowaniem je wykonywały. Pierwszym etapem było rozwałkowanie ciasta, następnie maluszki i starszaki za pomocą foremek wycinały różnorodne kształty ciasteczek. Dokładnie smarowały je białkiem i posypywały cukrem. Gdy ciasteczka trafiły do piekarnika dzieci otrzymały upieczone wcześniej mazurki, które dekorowały według własnego pomysłu. Polewa czekoladowa, bakalie, słodkie, kolorowe posypki wypełniały mazurki po brzegi... i nie tylko. Nasze "Biedroneczki" i "Motylki" skosztowały wszystkich składników by stworzyć swój idealny smak Wielkanocy.

Mamy nadzieję, że pięknie zapakowane wypieki ozdobiły niejeden koszyczek ze święconką.

Zajęcia te śmiało możemy nazwać naszą wielkanocną tradycją.

Pięknie dziękujemy Mamom naszych przedszkolaków - Pani Jolancie Czechowskiej, Pani Katarzynie Taraska, Pani Monice Jachim i Pani Katarzynie Babula za wspaniałą organizację. Dziękujemy za obecność i wsparcie działań!

Pięknie dziękujemy Sołtys Dziewierzewa - Pani Dorocie Czerwińskiej za udostępnienie świetlicy wiejskiej na zajęcia!

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)