Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2024

Wizyta w bibliotece. Spotkanie z książką i zwiedzanie izby muzealnej

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Dnia 16 kwietnia# bieżącego roku dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" pod opieką Pani Renaty Murawskiej, Pani Kingi Słapek oraz Pani Oliwii Kędziory udały się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

Mimo wietrznej i deszczowej pogody pełni entuzjazmu wyruszyliśmy na spotkanie z książką. Pani Kasia i Pani Beata serdecznie powitały nas w progu domu książek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pań i zapoznawały się z działalnością biblioteki. Pani Kasia omówiła podział księgozbioru i wskazała dzieciom miejsce, w którym znajduje się dział dla nich - literatura dla dzieci. Opowiedziała o tym, jak zostać wzorowym czytelnikiem. Zwracając szczególną uwagę na zasady wypożyczania książek, poszanowanie ich oraz kulturalne zachowanie w bibliotece. Następnie Pani Beata pokazała dzieciom kartę czytelnika i powiedziała, jak ją założyć, by cieszyć się dostępem do księgozbioru biblioteki. Na zakończenie zajęć Pani Kasia zaprosiła nas do wysłuchania opowieści autorstwa Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece". Kicia Kocia, to ulubiona książkowa bohaterka naszych przedszkolaków. Dzieci odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami w kontaktach z książką. Panie nagrodziły wszystkich uczestników zajęć naklejkami.

Z inicjatywy przemiłych pań bibliotekarek mogliśmy również zwiedzić Pałucką Izbę Muzealną, której inicjatorką i organizatorką była Klara Prillowa.

Ta wspaniała i wartościowa wycieczka pozwoliła dzieciom w pełni skorzystać z bogactwa kultury i sztuki naszego Gminnego Centrum.

Po powrocie do przedszkola "Biedronki" i "Motylki" wykonały prace plastyczne, których bohaterką była nasza książkowa Kicia Kocia.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)