Mycielewo pachniało lawendą! Warsztaty kosmetyczne, które skradły serca

fot. powierzone
8 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej w # Mycielewie wydarzyło się coś wyjątkowego – jedna z klas zamieniła się w pachnące laboratorium piękna!
A wszystko to za sprawą warsztatów kosmetycznych oraz wykładu o aromaterapii, które poprowadziła pani Marta Machnacka – wykwalifikowana zielarka z Bydgoszczy. Nie była to jednak zwykła specjalistka, lecz osoba z ogromną pasją, wiedzą i niesamowitym zmysłem zapachowym!
W spotkaniu udział wzięli nie tylko uczniowie i absolwenci szkoły, ale również mieszkańcy pobliskich miejscowości. Bo kto nie chciałby wyjść z zajęć z własnoręcznie wykonanym perfumem czy solą do kąpieli? Atmosfera była twórcza i aromatyczna, a chwilami zapachy lawendy i cytrusów tak wypełniały salę, że można się było poczuć jak w luksusowym SPA.
Aby nikomu nie zakręciło się w głowie od nadmiaru zapachów, o coś pysznego zadbała lokalna cukierniczka, pani Kamila Kalicka. Jej ciasto nie tylko zachwyciło smakiem, ale spokojnie mogłoby startować w konkursie na naturalny afrodyzjak!
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Aktywne Mycielewo, a sfinansowano je ze środków pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert 2025 z Powiatu Nakielskiego. Efekt? Uczestnicy wyszli uśmiechnięci, z pachnącymi kosmetykami w torbach i z ogromnym apetytem na więcej takich inicjatyw.
Czy Mycielewo ma szansę stać się stolicą naturalnych kosmetyków? Kto wie! Jedno jest pewne – zapach lawendy zostanie tu na długo.
materiał: Małgorzata Kwiatkowska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria














Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)