Nieśli pomoc poszkodowanym. Nakielscy policjanci na terenach powodziowych

fot. KPP Nakło
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle #nie pozostali obojętni wobec tragedii, która dotknęła południową Polskę. Także oni wzięli udział w działaniach na obszarach objętych tegoroczną powodzią.
Wrzesień był miesiącem, w którym gwałtowność i zmienność aury pogodowej doprowadziła do ulewnych deszczy, a w konsekwencji podtopień o dużej skali zniszczeń. Swój dobytek, często całego życia, straciło wielu mieszkańców południowej Polski. Policjanci „ramię w ramię" z innymi służbami nieśli pomoc poszkodowanym, w tym niewyobrażalnym kataklizmie.
Nakielscy policjanci wydziału ruchu drogowego st. post. Tobiasz Balcer i post. Agnieszka Łabich zostali skierowani na tereny pozalewowe. Warunki, w jakich przyszło pełnić im służbę, były trudne i wymagające. W trakcie wielogodzinnych działań na terenie Kłodzka, Lądka Zdroju, Stronia Śląskiego i Trzebieszowa, przez osiem dni, nieśli pomoc mieszkańcom i współpracowali z innymi służbami.
Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na podmytych i uszkodzonych przez wodę drogach oraz monitorowali stan istniejącej infrastruktury drogowej. Policjanci umożliwiali szybki transport potrzebnego sprzętu, materiałów i żywności, a także sprawną dyslokację służb. Czuwali nad bezpieczeństwem osób, a także udzielali informacji o bieżących komunikatach sztabów kryzysowych, wskazywali punkty pomocowe i medyczne.
Ich działania zakończyły się szczęśliwym powrotem do nakielskiej jednostki Policji, gdzie na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
Materiał: sierż. Wiesława Ambrozik / w zastępstwie Oficera Prasowego KPP w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Pomóż Julii wbiec na szczyt. Wesprzyj Wojtka w walce o zdrowie!
- Dary dla schroniska. Przekazano koce i kilkadziesiąt kilogramów karmy
- Akcja charytatywna "Siano na siano". Z pasji do koni
- Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Czas wzruszeń i radości
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)