O najpiękniejszych wnętrzach kamienic. Kolejna "Ciekawość świata” już w piątek

fot. powierzone
Już w najbliższy piątek 3. marca czeka nas spotkanie z Pięknem. Zapraszam na kolejną "Ciekawość świata"#. Widzimy się o g. 18. w sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni przy ul. Rynek 23. Naszym gościem będzie Maciej Sobczyk - założyciel bloga Kamienice w Polsce, który opowie o najpiękniejszych kamienicach.
Zachwyt nad pięknem towarzyszy uczestnikom Ciekawości świata na wielu poziomach - podziwiamy piękno natury, piękno drugiego człowieka, ale też piękno architektury. W czasie Spacerów z historią uwrażliwiamy się na detale kcyńskich kamienic, często mijanych bez głębszego namysłu. Zapraszamy na spotkania znawców dawnego piękna Bydgoszczy czy innych miast. Podziwiamy dowody kunsztu sztuki rzemieślniczej, ale także inne przykłady dbałości o detal, dbałości o to, by otaczać się pięknymi przedmiotami. W działalności Dźwiękowego Archiwum Kcyni dokumentuję wygląd kcyńskich kamienic, z tą intencją, by nie zginęło ich Piękno (drzwi, stolarka okienna, wygląd klatek schodowych).
O projekcie: Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce.
Kamienice, wille, budynki użyteczności publicznej - mijamy je prawie każdego dnia. Często przechodzimy obok nich obojętnie spoglądając jedynie na witryny sklepowe. A czy nie zadaliście sobie kiedyś pytania - jak wyglądają ich wnętrza? Co się w nich kryje? Czy różnią się one w różnych częściach kraju? Od ponad 10 lat jako autor bloga Kamienice w Polsce. Klatkowiec (www.kamienicewpolsce.pl) poszukuję odpowiedzi na te pytania przemierzając całą Polskę (dotarłem już do ponad 360 miast i miasteczek).
Prezentacja: "Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce." to doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców miast, aby poznać ich wnętrza, do których rzadko zaglądamy. Daje możliwość wejścia do dawnego świata, ukrytego za zamkniętymi drzwiami – częstokroć obecnie niedocenianego. To możliwość poznania architektury, detali, które stanowią o wyjątkowości budynków i przypominają o ich historii. Jest to też opowieść o moich przygodach związanych z podróżowaniem po Polsce. Zachęcam Państwa do przeniesienia się do magicznego świata klatek schodowych, wind, kafli, witraży, sztukaterii, czy polichromii.
O autorze:
Maciej Sobczyk. Pasjonat fotografii i podróży. Znany szerszemu gronu jako Klatkowiec – twórca bloga Kamienice w Polsce (www.kamienicewpolsce.pl) o wnętrzach kamienic. Urodzony Poznaniak. Zarażony pasją fotografowania wnętrz z przypadku – w 2006 roku - i ciągle z tej choroby nie został wyleczony (choć niekoniecznie jest chętny do leczenia) ;) Przez lata swoich podróży odwiedziłem ponad 360 miast i miasteczek.
Materiał: Justyna Makarewicz / Urząd Miejski w Kcyni
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria


Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)