Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

fot. WSSE w Bydgoszczy
Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
Możesz podzielić się z lokalnymi schroniskami, sąsiadami czy organizacjami charytatywnymi. Dzięki temu nie tylko unikniesz marnowania jedzenia, ale także pomożesz inny.
Po Wielkanocy nie wyrzucaj jedzenia – oddaj je tam, gdzie mogą się przydać!
Po świętach wielkanocnych często zostaje nam sporo jedzenia – potraw, jajek, ciast i innych smakołyków. Niestety, wiele z nich kończy w koszach na śmieci, co jest nie tylko nieekologiczne, ale także marnotrawstwem cennej żywności. Warto pamiętać, że istnieją miejsca i sposoby, by te produkty oddać potrzebującym lub wykorzystać w inny sposób.
Dlaczego nie warto wyrzucać jedzenia?
Marnowanie jedzenia to poważny problem społeczny i ekologiczny. W Polsce co roku wyrzucamy setki tysięcy ton żywności, podczas gdy wiele osób boryka się z głodem i brakiem podstawowych produktów. Po Wielkanocy, zamiast wyrzucać nadmiar potraw, można je przekazać organizacjom charytatywnym, które z chęcią przyjmą dary i rozdzielą je potrzebującym.
Pozostałą po świętach żywność można na przykład pozostawić w lodówce społecznej w Szubinie.
Czytaj również
Dodaj komentarz
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Zenon - złośnik, w dniu 22-04-2025 11:44:06 napisał:
odpowiedz
ciekawski, w dniu 22-04-2025 11:45:50 napisał:
odpowiedz
CZYTELNICZKA, w dniu 22-04-2025 13:40:26 napisał:
odpowiedz
se mła, w dniu 22-04-2025 14:30:51 napisał:
odpowiedz
Pr., w dniu 22-04-2025 15:34:22 napisał:
odpowiedz
a, w dniu 22-04-2025 16:07:21 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!