Odwiedziny w urzędzie wojewódzkim. Ważna misja edukacyjna

fot. KPUW
Ostatnie dwa dni w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w # Bydgoszczy upłynęły pod znakiem ważnych spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu.
W poniedziałek Urząd odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadził Wojewoda Michał Sztybel, który w przystępny sposób opowiadał o historii urzędu, codziennej pracy wojewody oraz zadaniach administracji rządowej w terenie. Była też okazja, by zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne – w tym gabinet Wojewody.
We wtorek w Urzędzie pojawiły się dzieci z Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy – rodzinnych stron Wicewojewody Piotra Hemmerlinga. To właśnie on oprowadził uczniów po urzędzie i przybliżył im jego funkcjonowanie. Nie zabrakło też opowieści o historii budynków, w których od lat działa administracja rządowa w regionie.
Uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami. Taka forma jest świetnym sposobem na pokazanie, że instytucje państwowe to nie tylko „poważne sprawy”, ale również ludzie, którzy wykonują codzienną pracę na rzecz mieszkańców regionu.
Dla nas to także element ważnej misji edukacyjnej. Chcemy, by młodzi ludzie mieli kontakt z administracją już na etapie szkoły – żeby wiedzieli, czym zajmuje się wojewoda i jak działa urząd. Wśród odwiedzających mogą być przecież przyszli pracownicy administracji rządowej, samorządowcy, liderzy lokalnych społeczności. To, co dziś poznają z bliska, może w przyszłości okazać się dla nich drogowskazem zawodowym.
Spotkania z dziećmi wpisują się w akcję #OtwartyUrząd, którą konsekwentnie realizujemy. Chcemy, by Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki był miejscem otwartym i dostępnym – nie tylko poprzez infolinię czy okienko podawcze, ale przede wszystkim przez bezpośrednie spotkania, rozmowy i wspólne inicjatywy. Dla dzieci to pierwsze zetknięcie z państwem "od środka", dla nas – ważny sygnał, że warto rozmawiać, tłumaczyć i pokazywać, jak działa administracja.
Taka codzienna otwartość buduje zaufanie i pokazuje, że urząd może być miejscem przyjaznym i bliskim mieszkańcom.
materiał: KPUW w Bydgoszczy
Galeria











Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Zniesmaczona, w dniu 10-04-2025 18:16:45 napisał:
odpowiedz
Jak najszybciej, w dniu 10-04-2025 20:38:28 napisał:
odpowiedz
Edek, w dniu 11-04-2025 05:07:54 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!