Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024
Wiadomości z regionu

Oglądał w nocy telewizję i dostał mandat. Za nic miał prośby sąsiadów

fot. pixabay

fot. pixabay

Kompletnym brakiem empatii wykazał się 51-latek #z Wągrowca, który za nic miał prośby sąsiadów. Jego zachowanie nie tylko uprzykrzało innym życie, ale wręcz uniemożliwiało normalne funkcjonowanie. W sprawie musieli zainterweniować policjanci.

Policjanci interweniowali dzisiaj w nocy. Zgłoszenie wpłynęło do operatora WCPR około godziny 2:55. wynikało z niego, ze jeden z mieszkańców bloku na jednym z osiedli w centrum miasta, ma włączony telewizor i ogląda go tak głośno, że sąsiedzi dookoła nie mogą spać.

Pokrzywdzeni zachowaniem mężczyzny jednoznacznie wskazywali, że sytuacja notorycznie się powtarza. To już jest któraś noc z rzędu, że dźwięk włączonego telewizora roznosi się po bloku, przez co sąsiedzi nie mogli w spokoju przespać nocy. Próba polubownego rozwiązania problemu nie przyniosła oczekiwanego skutku. Mężczyzna został poinformowany, że hałas jaki powoduje nocami, słyszą sąsiedzi dookoła, nie można przez to spać.

Dzielnicowy z rejonu, który przeprowadził rozmowę z mieszkańcami ustalił, że w sąsiednim mieszkaniu jest rodzina z małym dzieckiem. Kiedy poprosili sąsiada o zmianę swojego zachowania, ten stwierdził, że to nie jego problem, że nie mogą się wyspać. Dzielnicowy podjął decyzje o bardziej zdecydowanym działaniu wobec mężczyzny. Wskazał, że jak sytuacja się powtórzy, aby zadzwonili na numer alarmowy 112.

Patrol policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego udał się na miejsce. Kilka minut po godzinie 3:00 potwierdzili zaistniałe wykroczenie. Na mężczyznę za popełnienie wykroczenia z art 51 Kodeku Wykroczeń, policjanci nałożyli 500 złotowy mandat karny.

Warto pamiętać, że mieszkając w budynkach wielorodzinnych, należy zachować wszelkie normy współżycia sąsiedzkiego. Własne prawo do wolności kończy się w momencie ingerencji w wolność i prawa drugiego człowieka.

Art 51 § 1. KW

Zakłócenie spokoju lub porządku publicznego

"Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

Materiał: asp. Dominik Zieliński / KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 21 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Sąsiedzi , w dniu 01-04-2024 15:49:50 napisał:

  U nas w bloku jedna pani też daje popalić już ile lat i co zrobić

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Krakena, w dniu 02-04-2024 14:37:49 napisał:

  I dobrze,bo są tacy co mają za nic innych.Samoluby ich d najważniejsze reszta niech cierpi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)