Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 lipca 2024

Okolicznościowy Orlikowy Turniej Piłki Nożnej. Wyniki rozgrywek

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W dniu 29 czerwca 2024 r. na Orliku# w Kcyni odbył się Okolicznościowy Orlikowy Turniej Piłki Nożnej o Puchary Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 762. rocznicy nadania Kcynia praw miejskich przez Bolesława Pobożnego Księcia Wielkopolskiego, którego Bolesław Pobożny dokonał w dniu 29 czerwca 1262 r. Turniej został przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Kcyni i był skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Burmistrza p. Adam Kontowicz. W zmaganiach sportowych uczestniczyło sześć zespołów: MLKS Renoma, Sarenka, FC Kcynia, MTS Kcynia, Brazil i FC Kaktusy. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacji do finału. W grupach mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, 1 raz po 12 minut. Do dalszych rozgrywek finałowych weszły po dwie drużyny z grupy. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się cztery zespoły: Brazil, FC Kcynia, MLKS Renoma i MTS Kcynia.

Zawody przebiegły w sportowej rywalizacji, padło wiele bramek. Wszystkie spotkania były pełne pozytywnych emocji. Królem strzelców Turnieju został Filip Bachnicki, natomiast V-ce Królem strzelców został Marcel Mrówka. Zawodnicy Ci otrzymali okolicznościowe statuetki odpowiednio Króla strzelców i V-ce Króla Strzelców. Najlepszym Bramkarzem turnieju został Dominik Popiela, któremu wręczono również okolicznościową statuetkę Najlepszego Bramkarza Turnieju.

Drużyny za zajęcie miejsc I - IV otrzymały pamiątkowe okolicznościowe puchary Burmistrz Kcyni i dyplomy. Każdy zawodnik został obdarowany słodkościami i napojami. Turniej sponsorowany był przez Urząd Miejski w Kcyni.

Lista drużyn:

1. MLKS Renoma

2. Sarenka

3. FC Kcynia

4. Brazil

5. FC Kaktusy

6. MTS Kcynia

Kolejność – miejsca w finale:

I miejsce - MTS Kcynia

II miejsce - MLKS Renoma

III miejsce - Brazil

IV miejsce - FC Kcynia.

To sportowe wydarzenie miało na celu obchody na sportowo 762. rocznicy nadania Kcynia praw miejskich przez Bolesława Pobożnego Księcia Wielkopolskiego, które miało miejsce  w dniu 29 czerwca 1262 r. i promocję zdrowego stylu życia. Zawody odbywały się  w przyjemnej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięło udział 54 zawodników. Turniej zorganizowali i przeprowadzili Animatorzy Sportu na Orliku w Kcyni, Panowie Mirosław Grabarski i Marek Sobczak w ramach realizacji Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki  „Aktywna Szkoła” zadanie: „Aktywny Orlik”, dla którego Operatorem jest Fundacja „Orły Sportu” z siedzibą w Pucku przy współudziale realizacji programu przez Gminę Kcynia.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)