Sprawdź poziom cukru we krwi. Nie lekceważ pierwszych objawów
fot. MZ
Cukrzyca dotyczy ponad 3 mln Polaków. Rozwija się powoli#, więc wiele osób chorujących na cukrzycę pozostaje niezdiagnozowana.
Dlatego przynajmniej raz w roku sprawdź poziom cukru we krwi – Twój lekarz POZ może skierować Cię na bezpłatne badania.
Nie lekceważ pierwszych objawów, takich jak: częste pragnienie, nadmierne zmęczenie, problemy ze wzrokiem czy częste oddawanie moczu.
Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, na którą nie mamy wpływu, jednak dzięki opiece medycznej i codziennej samokontroli można ją dobrze monitorować. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i insulina pomagają żyć pełnią życia.
Cukrzyca typu 2 ma silny związek ze stylem życia, a profilaktyka może znacznie zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia. Wybierając zdrową dietę, regularny ruch i kontrolując o masę ciała, dbasz o siebie i swoje zdrowie na długie lata.
Dowiedz się więcej o tym jak zapobiegać cukrzycy i jej powikłaniom oraz pozostałych typach cukrzycy https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/cukrzyca-jak-jej-zapobiec.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Pacjent , w dniu 14-11-2024 16:21:38 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!