Dziś mamy 22 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2025

Czynniki rakotwórcze. Nowy wzór formularza dla pracodawców

fot. pixabay

fot. pixabay

Pracodawcom przypominamy, że do dnia 15 stycznia# 2025 r. należy przesłać „Informację o substancjach chemicznych, ich mieszaninach, czynnikach lub procesach technologicznych o działaniu rakotwórczym, mutagennym lub reprotoksycznym”.

Od 28 lipca 2024 r. obowiązuje nowy wzór formularza załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2024 r. w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym, mutagennym lub reprotoksycznym w środowisku pracy (Dz. U. z 2024 r. poz. 1126)

Jednocześnie wskazujemy, że obecny formularz został rozszerzony o dane dotyczące osób zatrudnionych przy pracach z substancjami chemicznymi, ich mieszaninami o działaniu reprotoksycznym.

Dodatkowo do części szczegółowej niniejszego formularza został wprowadzony pkt D. „Charakterystyka narażenia na procesy technologiczne o działaniu rakotwórczym lub mutagennym”.

Wysyłając formularz prosimy o podanie nr telefonu do osoby sporządzającej ww. Informację oraz podpis pracodawcy.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu: 52 3761865

Druk formularza jest dostępny na stronie internetowej WSSE w Bydgoszczy.

Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    zorro, w dniu 14-01-2025 17:43:10 napisał:

    Oczywiście jak to urzędasy. Podają wiadomość, gdy już formularz wysłany (stary wzór). Jeden dzień przed upływem terminu. Ręce opadają! Rzemieślnik musi zarabiać na wasze utrzymanie (SANEPID), a wy nie raczycie podać wiadomości na czas! No nie mówcie, że "sami się wyżywicie" jak mówiono za komuny.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)