Dziś mamy 22 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2025

Dzień Służby Cywilnej. Codziennie dla obywateli

17 lutego to Dzień Służby Cywilnej – obchodzone # po raz drugi święto, upamiętniające uchwalenie pierwszej ustawy o państwowej służbie cywilnej z 1922 roku. Jednak przede wszystkim jest to dzień wszystkich urzędników i pracowników, zatrudnionych w ponad 1700 urzędach w całej Polsce.

Zatrudnieni w służbie cywilnej na co dzień zapewniają zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne realizowanie zadań państwa – od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przez ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie, morskie, górnicze, administrację skarbową, aż do administracji rządowej szczebla powiatowego. W całej Polsce jest to grupa blisko 120 tysięcy osób, wśród której 73% to kobiety, a 23% to mężczyźni.

Pracownicy i urzędnicy służby cywilnej, realizują zadania we wszystkich departamentach, biurach i na wszystkich szczeblach. Nadzorują i kreują działania mające na celu dobro i zdrowie obywateli.

O służbie cywilnej
Służba cywilna to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Naszym zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania administracji rządowej, niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów.

Praca w służbie cywilnej
Kto może dołączyć do korpusu służby cywilnej? Zależy nam na profesjonalistach, dlatego przyszli członkowie korpusu muszą przejść procedurę kwalifikacyjną, która wyłoni najlepszych - fachowców w swoich dziedzinach, mających predyspozycje do pracy w administracji, rzetelnych, lojalnych wobec państwa i życzliwych dla obywatela.

materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    Mundurowy emeryt, w dniu 18-02-2025 11:47:02 napisał:

    A są wolne wakaty ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Praca na wysokości
60PLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)