"Fantastyczne muzyczne przedstawienie". Rodzinny wyjazd na musical
fot. KGW "Młode Łanki"
Kolejny udany wyjazd za nami. Tym razem# realizując gminny projekt zaprosiliśmy na rodzinny Wyjazd na musical "Chłopcy z placu broni".
34 osobowa grupa wyjechała do Teatr Kameralny im. Wandy Rucińskiej w Bydgoszczy na fantastyczne muzyczne przedstawienie.
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami sobotnie popołudnie. Dzieci, młodzież i dorośli - wszyscy uczestnicy - wrócili zadowoleni.
Dofinansowanie z budżetu Gminy Kcynia.
Projekt zakłada edukację kulturalną mieszkańców gminy Kcynia poprzez ofertę wyjazdów kulturalnych do teatru oraz organizację warsztatów nawiązujących do lokalnego dziedzictwa. W ramach projektu zaplanowano 2 wyjazdy do teatru oraz 2 warsztaty o tematyce wielkanocnej oraz bożonarodzeniowej. Przed nami ostatni element Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe.
MUSICAL "CHŁOPCY Z PLACU BRONI" reż. Wojciecha Kościelniaka
„Chłopcy z Placu Broni” to opowieść, która już od ponad 100 lat zachwyca i wzrusza czytelników na całym świecie. Przejmująca historia na deskach Teatru zamieniona w pełnowymiarowy musical. Adaptacją powieści Ferenca Molnara i reżyserią spektaklu zajął się prawdopodobnie najważniejszy musicalowy twórca w kraju: Wojciech Kościelniak. Do jego najsłynniejszych realizacji należą m.in. „Hair”, „Lalka”, „Wiedźmin” i „Chłopi” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Kombinat” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także produkcja Teatru Capitol we Wrocławiu, czyli „A statek płynie”.
Jak wygląda historia Nemeczka, Boki i Czerwonych Koszul w ujęciu Wojciecha Kościelniaka i aktorów Teatru Kameralnego w Bydgoszczy? Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.
Warto było!
Materiał: Anna Duda-Nowicka / KGW "Młode Łanki"
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)