Wraca temat wywozu nieczystości. Skargi na przewoźnika
fot. archiwum
Na oczyszczalni ścieków w Kcyni są limity i jest drogo – tak, jednym zdaniem, można podsumować #ubiegłotygodniowy artykuł na ten temat, w którym Piotr Kudliński, przedsiębiorca zajmujący się wywozem nieczystości płynnych, opowiada, jak z jego perspektywy wygląda współpraca z kcyńską oczyszczalnią ścieków. Okazuje się jednak, że zdaniem niektórych mieszkańców, przewoźnik też „święty nie jest”.
Po publikacji artykułu na temat wywozu nieczystości do oczyszczalni ścieków w Kcyni z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka gminy, która żali się nie na pracę oczyszczalni, ale... na przewoźnika. - Z tym przewoźnikiem są problemy. Nie przyjeżdża, choć się umawia, ja mam tego dosyć. I proszę o tym napisać – komentuje.
To, że „coś jest na rzeczy”, potwierdzone zostaje także przez urzędniczkę z kcyńskiego magistratu. - Tak, mieszkańcy skarżą się na pana Kudlińskiego – i ustnie, i pisemnie – przyznaje Julia Wieza z referatu rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Kcyni. - Ostatnio musiałam, na skutek takiej skargi, przeprowadzić kontrolę działalności pana Kudlińskiego i tu nie mogę mu nic zarzucić, bo posiada wszystkie zezwolenia, wywozi ścieki do oczyszczalni, więc nie mogłam się doczepić. Natomiast wielu ludzi przychodzi do mnie czy dzwoni ze skargami innego typu – chodzi m.in. o sposób bycia. Pan Kudliński robi też nam pod górkę. Nasza oczyszczalnia ma problem z przyjmowaniem ścieków, a tylko ZGKiM i on dostarczają je właśnie do Kcyni, nie możemy wziąć żadnego innego przewoźnika ze względu na limity. Pan Kudliński denerwuje się na nas, urzędników, w kwestii stawek na oczyszczalni, ale ani burmistrz, ani tym bardziej my, urzędnicy, nie mamy na nie żadnego wpływu. To ustala ZGKiM, a opiniują Wody Polskie – mówi urzędniczka.
Co na to sam zainteresowany? - To wszystko wynika właśnie z ograniczenia odbioru na oczyszczalni. Jeśli nie mogę zrzucić ścieków w Kcyni, jadę na inne oczyszczalnie, nie robię więc kursu w godzinę, tylko w półtora albo dwie i stąd są opóźnienia. Następna sprawa: zwracam ludziom uwagę, żeby zgłaszali mi wywóz szamba np. z 3-4 dniowym wyprzedzeniem, a są tacy, którzy dzwonią i chcą wywóz na dziś. Mam 15 beczek w ciągu dnia i jeżdżę po różnych oczyszczalniach, to nie jestem w stanie przerobić tego w jednym dniu. W poniedziałek do godziny 11.00 mam już 40 telefonów od klientów, każdy chce wywieźć szambo dziś, a ja nie jestem w stanie tego zrobić. 40 osób to praca na 4 dni. Nie jestem w stanie też do każdego oddzwonić, ja nawet nie pamiętam, kto do mnie dzwoni, a nie mam wpisanych klientów w telefon, ja obsługuję nawet 500 klientów w miesiącu. Są też ludzie, którzy mają szamba po 2000m3, mam klientkę, co ma 500m3. Ostatnio powiedziałem jej, że nie przyjadę do takiego małego szamba. To strata czasu i dokładanie do interesu, spalę więcej paliwa, niż zarobię. Mówię tym ludziom, że mają zakładać większe szamba – odnosi się do zarzutów Piotr Kudliński.
Jak widać, problem z wywozem nieczystości jest złożony. Każdy ma swoje racje i chce „wyjść na swoje”. Czy coś w tej sprawie się zmieni? Może zaradzi temu nowy prezes ZGKiM, który pracę rozpocznie od stycznia? Czas pokaże.
Źródło:
Czytaj również
Dodaj komentarz
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Zenon, w dniu 20-11-2024 14:08:31 napisał:
odpowiedz
..., w dniu 20-11-2024 15:11:55 napisał:
odpowiedz
Tragedia , w dniu 20-11-2024 16:46:32 napisał:
odpowiedz
Sarenka , w dniu 20-11-2024 18:09:49 napisał:
odpowiedz
Urzędnicy..., w dniu 20-11-2024 20:46:12 napisał:
odpowiedz
Kcy. , w dniu 21-11-2024 05:55:34 napisał:
odpowiedz
Zainteresowany, w dniu 21-11-2024 07:19:10 napisał:
odpowiedz
Oj., w dniu 21-11-2024 07:20:04 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!