Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Diagnostyka narządowa, pracownie i gabinety. Powstanie nowoczesny ośrodek

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Segment diagnostyczny bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala #Dziecięcego wzbogaci się o supernowoczesny Ośrodek Diagnostyki Narządowej z dwiema pracowniami rezonansowymi i pracownią cytometrii oraz gabinetami endoskopii i USG. Umowę w tej sprawie podpisano dziś (2 kwietnia) w obecności marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

- Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju placówki, która od lat jest jedną z najlepszych tego typu lecznic w kraju. Nie spoczywamy na laurach, inwestujemy, by utrzymać obecny wysoki poziom diagnostyki i leczenia. W medycynie nie ma zakończonych projektów. Szpitale, zwłaszcza te najważniejsze w regionie, muszą być stale modernizowane, co oznacza zakupy sprzętu i aparatury medycznej najnowszej generacji, a także rozbudowę szpitalnych kompleksów  – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Inwestycja obejmuje budowę trzykondygnacyjnego nowego budynku (3,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej), w którym zostaną ulokowane wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt pracownie diagnostyczne (dwie pracownie rezonansowe, pracownia cytometrii i pracownia endoskopowa oraz przeniesiona z istniejącego budynku pracowania USG), a także dwupoziomowego podziemnego parkingu na 93 miejsca. Koszt całości to 77 mln złotych. Samo wyposażenie, w tym nowoczesna aparatura do wielonarządowej diagnosty obrazowej, będzie kosztowało 41 mln złotych. Finansowanie opiera się o kredyt preferencyjny z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i nasz program regionalny perspektywy 2021-2027.

Przygotowania do budowy zostały zapięte na ostatni guzik, całość dokumentacji projektowej jest gotowa. Marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne - dzisiejsza umowa dotyczy właśnie jej udziału w procesie inwestycyjnym -  wkrótce ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę. Rozpoczęcie robót budowlanych, które potrwają 2 lata, najprawdopodobniej w 3-4 kwartale tego roku.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 11 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 02-04-2024 18:03:31 napisał:

    Nowoczesny ośrodek ,? co to zmniejszy kolejki wątpię teraz czekałem 4 miesiaące za rezonansem śmiech żenada .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zaproszenia
4,00 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)