Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2024

"Gramy w Ręczną". Szkoła w Kcyni zakwalifikowana do programu

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Szkoła Podstawowa #im. Jana Czochralskiego w Kcyni po raz kolejny zakwalifikowała się do programu „Gramy w Ręczną”, którego organizatorami są Związek Piłki Ręcznej z siedzibą w Warszawie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Czekają treningi, turnieje i dużo świetnej zabawy poprzez sport.

To już VIII edycja programu Gramy w Ręczną. W tym roku do programu zostało zakwalifikowane 300 grup ze szkół podstawowych z całej Polski, uczniowie klas I-III, łącznie około 6000 dzieci, jak również nauczyciele wychowania fizycznego. W projekcie udział bierze 21 szkół z województwa kujawsko – pomorskiego, w tym 1 z powiatu nakielskiego – SP Kcynia.

Podstawowym celem akcji jest organizacja zajęć piłki ręcznej w szkołach podstawowych, które zgłoszą się do programu. W szkołach tych prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo.

Program opiera się na współpracy szkoły z klubem sportowym, w którym istnieje bądź w wyniku realizacji projektu zostanie utworzona sekcja piłki ręcznej. W przypadku szkoły w Kcyni od początku jest to współpraca z MLUKS "Orlik" Kcynia, w którym z sukcesami rozwija się sekcja piłki ręcznej dziewcząt w kilku kategoriach wiekowych.

Zajęcia w ramach Gramy w ręczną są bezpłatne dla uczestników. W przypadku Kcyni, dzieci, które spróbują nowej przygody z piłką ręczną, mogą kontynuować treningi w Klubie. Od lat cieszą się one niesłabnącym powodzeniem, a sekcja piłki ręcznej dziewcząt wspaniale się rozwija. Dowodem na to jest wicemistrzostwo województwa w Igrzyskach Dzieci wywalczone w tym roku srebrne medale przez uczennice naszej szkoły trenujące w MLUKS Orlik Kcynia.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia:

- wtorek 15.40 - 16.50

- piątek 15.40 - 16.50

Materiał: Bartek Łyszczarz / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)