Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

18 marca 2024

Kreatywne warsztaty wielkanocne. Dzieci własnoręcznie ubijały masło

fot. Ewa Zawistowska

fot. Ewa Zawistowska

Dnia 13 marca grupa Sówek odwiedziła #Zagrodę Zapiecek. Dzieci wybrały się tam na kreatywne warsztaty wielkanocne.

W trakcie warsztatów dzieci wykonały stroiki wielkanocne oraz własnoręcznie ubijały prawdziwe masło, z którego zostal wykonany baranek. Nasze przedszkolaki wykazały się jak zawsze niesamowitą kreatywnością oraz pomysłowością. W Zagrodzie  czekała na dzieci słodka niespodzianka. Frajdą było szukanie "zajączkowych niespodzianek". Znalazł się również czas na poznanie zapomnianych narzędzi pracy. Następnie wspólnie zasiadły do stołu, pałaszując z radością chlebek z masełkiem jak i wielkanocna babkę.   Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Mam nadzieję, że do miłego zobaczenia!

Materiał: Ewa Zawistowska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)