Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2024

Leśny tydzień. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością

fot. Anika Borowska

fot. Anika Borowska

W Przedszkolu Miejskim #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni dzieci z grupy „Pszczółki” przez ostatni tydzień poznawały zimowy las.

Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jakie ptaki zimują w Polsce, jakie zwierzęta zamieszkują las, które zapadają w sen zimowy, a które nie, jakimi produktami można bezpiecznie dokarmiać zwierzęta oraz kim jest leśniczy.

W ramach realizowanej tematyki dzieci przygotowały w domu z rodzicami informacje o leśnych zwierzętach i w dowolny sposób prezentowaly je przed grupą. Przedszkolaki wykazały się przeogromną kreatywnością i twórczym podejściem do wykonanej pracy. Pragniemy bardzo podziękować rodzicom za zaangażowanie w powierzone dzieciom zadanie oraz poświęcony czas.

Na zakończenie leśnego tygodnia przedszkolaki stworzyły swój własny las zgodnie z  posiadaną wiedzą.

Materiał: Anika Borowska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)