Dziś mamy 12 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Przebudowa dwóch odcinków drogi. Prace zostały zakończone

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Zakończono realizację zadania# pn. "Przebudowa dwóch odcinków drogi w miejscowości Głogowiniec od km 0+000,00 do km 0+323,48 oraz od km 0+000,00 do km 0+183,07 o łącznej długości 506,55 m".

W ramach zadania powstała m.in. nowa nawierzchnia bitumiczna, kanał technologiczny, przedłużony został chodnik. Prace wykonywał Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. z Nakła nad Notecią.

Zadanie to realizowane było przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Wartość inwestycji 1 268.349,05 zł.  Dofinansowanie wyniesie 60%.

Poza zakończoną inwestycją w Głogowińcu w kolejce czeka ul. 750-lecia, która znajduje się na liście rezerwowej kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mamy też gotową dokumentację na ul. Nową.

Dokumentacje tworzą się także na ul. Krzywą i Tupadzką oraz w Studzienkach, Iwnie, Palmierowie oraz Żarczyn-Górki Zagajne.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Mam nadzieję, że Zielony Ład zostanie zatrzymany". Europa zaczyna się budzić

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka będzie przyszłość Europy#, z jakimi zagrożeniami będą zmagać się kraje unijne, w tym Polska? O tym, rozmawiamy z samorządowcem Jerzym Gawędą.

(czytaj więcej)