Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policjanci apelują o ostrożność

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli już sezon motocyklowy. #Ładna pogoda i sprzyjające warunki zachęcają motocyklistów do wyjazdu na drogi. W zbliżającym się okresie świątecznym meteorolodzy prognozują ładną pogodę z wysoką temperaturą powietrza, co sprzyja przejażdżkom. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz apelują o ostrożność i rozsądek na drogach. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Z roku na rok dostrzegalny jest wzrost tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie w parze z bezpieczeństwem. Od lat przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku, to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale również zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, dlatego szczególnie uważnie powinni spoglądać w lusterka.

Fundamentem bezpieczeństwa są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem czy samochodem będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszyscy kierujący powinni pamiętać, że dla każdego jest miejsce na drodze.

Materiał: KWP/ Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  rok, w dniu 01-04-2024 11:47:28 napisał:

  No już słychać ze sezon rozpoczęty Masakra czy nie można normalnie jeździć motocyklem tylko hałasować ?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  motrorek, w dniu 01-04-2024 13:29:43 napisał:

  Ja już dawno rozpocząłem ,po Kilińskiego i Młyńskiej śmigam aż w uszach mi dżwięczy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  pa, w dniu 01-04-2024 15:50:48 napisał:

  Z braku "oleju",nastąpi awaria motorka

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniev, w dniu 01-04-2024 15:53:59 napisał:

  Tylko nie zakłócać spokoju mieszkańcom.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Obserwator, w dniu 01-04-2024 17:03:47 napisał:

  Tymi motorami bez tłumników,które zakłócają ciszę i spokój mieszkańców Nakła powinna zająć się w końcu Policja.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Pewniak, w dniu 01-04-2024 21:39:01 napisał:

  To jest prima aprilis

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)