Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Ślubowanie i wręczenie odznaczeń. Uroczystości w Komendzie PSP w Nakle

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

23 maja 2023 roku na zaproszenie Komendanta Powiatowego# Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią – st. bryg. Sławomira Murawskiego, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik miał zaszczyt uczestniczyć w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

Uroczysty apel zorganizowano na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią podczas którego miało miejsce ślubowanie nowo przyjętych strażaków. Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i awansów w stopniach.

Na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik złożył okolicznościowy list, w którym życzył wszystkim Funkcjonariuszom zdrowia, pomyślności i wytrwałości w wykonywaniu pożytecznej i trudnej misji. Nie zabrakło również podziękowań za trud, zaangażowanie, gotowość o każdej porze dnia i nocy a w sposób szczególny za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Lista osób awansowanych, odznaczonych i nagrodzonych:

Brązowa odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- asp. Sebastian Łabich
- ogn. Paweł Krzeszewski

Krzyż Świętego Floriana
- dh. Kazimierz Białczyk

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
- st. kpt Bartosz Walkowiak

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” :
- st. asp. Zbigniew Kujawa

Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
- ogn. Artur Jankowski
- ogn. Mateusz Pisarek

Awanse:
Na stopień st. bryg
- bryg. Mariusz Mantych
Na stopień st. kpt.
– kpt. Radosław Biłyk
Na stopień asp. szt.
– st. asp. Marcin Szulc
Na stopień st. ogn.
– ogn. Adam Borzych
- ogn. Arkadiusz Hausz
- ogn. Piotr Kamiński
- ogn. Daniel Koniec
- ogn. Łukasz Kwiatkowski
- ogn. Damian Mantych
- ogn. Krystian Obruszkiewicz
Na stopień ogn.
– mł. ogn. Artur Jankowski
- mł. ogn. Mateusz Kaczmarek
- mł. ogn. Marcin Kaźmierczak
- mł. ogn. Grzegorz Kominiak
- mł. ogn. Mateusz Pisarek
- mł. ogn. Marcin Wolski

Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Komendanta PSP:
- asp. szt. Jerzy Bejmowicz
- st. asp. Daniel Koniec

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)