Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 marca 2024

"Spacery Miłosierdzia". Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania

fot. Diecezja Bydgoska

fot. Diecezja Bydgoska

Plac wokół bydgoskiego kościoła# świętego Antoniego z Padwy stał się przestrzenią, gdzie wierni mogą skorzystać z tzw. „Spacerów Miłosierdzia”.

„Potrzebujesz rozmowy? A może spowiedzi bez pośpiechu?” – pytają pomysłodawcy, zachęcając do przyjścia w każdy wtorek Wielkiego Postu. – „Spacer Miłosierdzia” to inicjatywa podejmowana przez kapłanów, by służyć ludziom nie tylko w murach kościołów – tłumaczy ks. Jakub Fotin z parafii na bydgoskim Czyżkówku, dodając, że jest ona okazją do skorzystania z sakramentu pojednania bez presji czasu, rozmowy z księdzem czy wspólnej modlitwy.

„Spacery Miłosierdzia” rozpoczynają się zawsze o godz. 20 i trwają do zakończenia spowiedzi przez ostatnią chętną osobę. W inicjatywę zaangażował się również ks. Tomasz Budnik.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)