Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Szerzą wiedzę proekologiczną. Realizacja projektów w Łankowicach

fot. powierzone

fot. powierzone

Przy okazji ostatniego czynu społecznego #w Łankowicach, który miał miejsce 12 kwietnia rozdaliśmy najmłodszym uczestnikom książeczki, które powstały w ramach projektu „Wspólnie chcemy dbać o jakość powietrza w Łankowicach”. To część kampanii informacyjnej. Mają one na celu szerzenie wiedzy proekologicznej, jak również informacji o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania.

KGW Młode Łanki ukierunkowane jest na realizację projektów z wielu płaszczyzn, w tym z zakresu ekologii. Ważne jest dla nas nasze otoczenie i przyszłość naszej okolicy. To od nas zależy jak o nią – Naszą Małą Ojczyznę – zadbamy. A dbałość ta to także troska o czyste powietrze. Ważnym elementem tego działania jest m.in. wymiana przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne. W tej książeczce spotkacie się m.in. z takim sformułowaniem jak odnawialne źródła energii, które stanowią przyszłość XXI wieku. Wraz z rodzicami czy dziadkami rozwiązujcie zadania i bawcie się wspaniale, a przy okazji rozmawiajcie i spędzajcie czas ze sobą!

Dorosłym polecamy kontakt z Referatem Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Kcyni, w ramach którego funkcjonuje m.in. punkt informacyjny programu Czyste Powietrza. Poza możliwością pozyskania środków z tego programu mamy także gminną dotację. Pomoc otrzymają Państwo w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami – ul. Dworcowa 8, 89-240 Kcynia, tel. 52 589 37 20 wew. 301.

Książeczka sfinansowana dzięki dotacji z budżetu Powiatu Nakielskiego w ramach projektu pn. „Wspólnie chcemy dbać o jakość powietrza w Łankowicach” - czytamy w książeczce.

W celu realizacji projektu zakupiliśmy również osobisty pyłomierz Dust Air, dzięki któremu monitorujemy stan powietrza w naszej okolicy. To ważne, by świadomość tego, jaki wpływ ma zanieczyszczone powietrze na nasze zdrowie i życie, ciągle wzrastała.Wyniki publikujemy na naszym profilu na FB.

Normy jakości powietrza są oznaczane w systemie Syngeos kolorami, natychmiast informującymi odbiorców o stanie zanieczyszczenia. Kolor zielony wskazuje na bezpieczny poziom stężenia pyłów zawieszonych. Kolor żółty informuje o podwyższonej normie, zaś czerwony o przekroczonym stanie alarmowym.

Pyłomierz Dust Air jest niewielkim urządzeniem, które w czasie rzeczywistym dokonuje pomiarów i informuje użytkownika o jakości powietrza w danym miejscu, a w odpowiednim momencie alarmuje o konieczności podjęcia działań prewencyjnych. Wykorzystamy go m.in. podczas marszów czy spacerów po naszej okolicy.

Projekt pn. „ "Wspólnie chcemy dbać o jakość powietrza w Łankowicach!" dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert nr 6/2024.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)