Dziś mamy 19 marca 2025, środa, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

W turnieju, w którym wystartowały reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, wzięła udział również reprezentacja Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła w składzie: Iga Ludwiczak i Maksymilian Gil z kl. III TŻŚ i Gracjan Bonin z kl. IV TŻŚ. Uczniowie z Nakła zajęli drugie miejsce. Wygrała drużyna z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego z Torunia i to ona będzie reprezentować nasze województwo w finale krajowym.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK (OMTTK PTTK) jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego w szkołach, następnie w województwie jak i całym kraju. W tym roku zorganizowany już po raz 50! Eliminacje wojewódzkie turnieju składały się z kilku etapów. Pierwsza część to test wiedzy (100 pytań) z krajoznawstwa, turystyki, topografii, zasad poruszania się pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, dodatkowo rozpoznawanie obiektów zabytkowych województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Druga część turnieju to konkurencje drużynowe praktyczne, a mianowicie: marsz na orientację, kolarski tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy oraz turystyczne „ABC”, w którym rywalizacja przebiegała w umiejętnościach związanych z pomiarami terenowymi, rozpoznawanie drzew i planowaniem wycieczki krajoznawczej.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy organizowanej w Nakle był spacer po Nakle i zwiedzanie Muzeum Ziemi Krajeńskiej, dzięki uprzejmości dyrektora muzeum Pana Tomasza Pasieki, oraz spływ kajakowy i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek przy grającej gitarze.

Materiał: Paweł Ciereszko / ZSŻŚ Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Millo. Pierwszy singiel solowego projektu Kamila Patera

Dzielimy się pierwszym singlem solowego projektu #MILLO Kamila Patera - muzyka, producenta, kompozytora, współzałożyciela Sadki Rec, który od lat współtworzy nasze muzyczne światy.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)
0

Stypendia dla uczniów. Można otrzymać nawet 5 tys. zł

Nawet 5 tysięcy złotych otrzymają najbardziej # pracowici i utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskiego programu stypendialnego Prymus Pomorza i Kujaw Plus. Nabór wniosków trwa do 28 marca.

(czytaj więcej)