Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Uczniowie ZST Kcynia na strzelnicy sportowej. Ciekawe zajęcia dla młodzieży

fot. powierzone

fot. powierzone

W ubiegłym tygodniu zakończył się cykl zajęć dla młodzieży z strzelectwa sportowego. Uczniowie klas# pierwszych technikum informatycznego, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej uczestniczyli w szkoleniu na strzelnicy w Kowalewku.

Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na obiekcie oraz podstawowymi wiadomościami dotyczącymi strzelectwa sportowego i posługiwania się bronią. Po zapoznaniu z teorią przystąpiono do strzelania. Uczniowie mogli oddać 8 strzałów z karabinka sportowego kbks, do tarczy oddalonej o 50 metrów od stanowiska. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali przedstawiciele Ligi Obrony Kraju, pani Jadwiga Rusinek i Ewa Karczewska oraz pan Stanisław Kant. Z ramienia Urzędu Miejskiego w Kcyni opiekę sprawował pan Ryszard Hanioszyn, który był jednocześnie głównym organizatorem. Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa.

Dla młodzieży były to ciekawe zajęcia, które w przyszłości być może zaowocują rozwojem zainteresowania strzelectwem sportowym.

Materiał: Rafał Jankowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)