Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Ukradli złom warty 5 tys zł. Łupy z dawnej przychodni zdrowia

fot. powierzone

fot. powierzone

Zarzuty włamania i kradzieży złomu wartego 5 tysięcy złotych usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez mundurowych z Szubina. #Młodszy, 28-latek, wpadł kiedy pakował łupy do auta, jego 35-letni kompan też długo nie cieszył się wolnością. Obu grozi nawet do 10 lat więzienia.

O włamaniu do jednego z budynków, w którym kiedyś funkcjonowała przychodnia zdrowia, szubińskich mundurowych zaalarmował czujny świadek. Mundurowi byli na miejscu już po chwili i jednego z włamywaczy (28-latka) zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy pakował łupy do bagażnika citroena. Prócz tego, co już zdążył wynieść, przygotował sobie jeszcze sporo metalowych elementów oraz grzejniki, które najpewniej miały zostać spieniężone.

Krótko po zatrzymaniu okazało się, że 28-latek nie działał sam, a jego 35-letni kompan został zatrzymany zaledwie trzy godziny później na terenie Szubina. Obaj, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i decyzją oskarżyciela zostali objęci policyjnym dozorem. O losach podejrzanych zdecyduje sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi im od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 22 (28)

  Malajs, w dniu 17-01-2023 11:49:02 napisał:

  Jeszcze trochę niech "żądzą" ci którzy są teraz to okradane będą mieszkania, domu w biały dzień w dodatku z mieszkańcami w środku. Już jest późno ale czas najwyższy się ogarnąć bo będziemy wszyscy cienko śpiewać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Krysia, w dniu 17-01-2023 19:04:41 napisał:

  Oni nie kradli tylko chcieli pewnie pożyczyć, wierzę gorąco w to że z czasem wszystko by oddali

  odpowiedz

  • -7 (11)

  Xxd, w dniu 17-01-2023 19:22:30 napisał:

  Policja gorzej się ośmiesza nisz to warte a sami są złodziejami tam gdzie zabijają ich nie ma a tam gdzie ciężko ludzie mają to są śmiech na sali brak roboty

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Ja, w dniu 18-01-2023 11:41:54 napisał:

  Cha cha cha podpierdolił czujny świadek Sam pewnie kradł za komuny co się dało jak z szubina to pewnie rowerami Baran handlował a teraz udaje wzorowego obywatela tfu nienawidzę konfidentow

  odpowiedz

  • 3 (3)

  emerytowany doliniarz, w dniu 18-01-2023 11:44:49 napisał:

  Nawet złodzieje schodzą na psy. Kiedyś to chociaż banki pędzlowali, a dzisiaj trudno o takich fachowców.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Uuu, w dniu 18-01-2023 13:36:27 napisał:

  Czujny świadek a jak wstawi się na rozprawę będzie bał się o swoją dupę jeszcze skopią jak psa a sam pewnie był złodziejem kiedyś

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kikes, w dniu 18-01-2023 20:07:27 napisał:

  Drobnymi zlodziejami jakos potrafili sobie poradzic dzieki swiadkowi ktory siedzi w oknie caly dzien i obserwuje ludzi co robia ordery POLICJANTOM od razu niech dadza. A na ul.Orzeszkowej gdzie psy zagryzly drugiego psa to juz z nia nie potrafia sobie poradzic po prostu patola.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Wka, w dniu 18-01-2023 23:55:17 napisał:

  Dobra policja szubińska, bez świadków nawet chłopaka nie potrafili poszukać na czas który się powiesił , lepiej dupę grzać na krześle i czekać na zgłoszenie, wstyd i chanba dla szubińskiej policji.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  złomowisko.pl, w dniu 19-01-2023 07:08:31 napisał:

  zajęli się selekcją odpadów zawczasu, jeszcze trochę buda się zawali, przyjadą załadują i do dziury wsypią, a tak trochę stali odzyskali.)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)