Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

26 marca 2024

Zajęcia praktyczne. Pierwszoklasiści w bydgoskim porcie lotniczym

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 21.03.2024 r. uczniowie pierwszej klasy #II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ZSŻŚ w Nakle nad Not. uczestniczyli w całodziennych zajęciach praktycznych, w bydgoskim porcie lotniczym.

Zajęcia praktyczne organizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych mogą odbywać się dzięki porozumieniu dyrekcji szkoły z bydgoskim lotniskiem i Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej. Młodzież w sposób praktyczny zapoznała się z urządzeniami handlingowymi, urządzeniami stosowanymi w kontroli bezpieczeństwa i wyposażeniem Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej. Uczestnicy zajęć przed wejściem na płytę lotniska uczestniczyli także, w krótkim wykładzie dotyczącym właściwego postępowania z bagażem podczas podróży i ograniczeniami co do ilości i rodzaju bagażu dozwolonego podczas lotu.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej już po raz kolejny staje na wysokości zadania i przyczynia się do rozwoju umiejętności uczniów szkół technicznych, poprzez organizowanie zajęć praktycznych w miejscach i zakładach pracy, w których to w niedalekiej przyszłości nasi absolwenci mogli znaleźć pracę i rozpocząć karierę zawodową. W momencie życia, w którym uczniowie się znajdują to właśnie szkoła odegra właściwą rolę fundamentu i obycia zawodowego w dorosłym życiu.

Urozmaicenie zajęć, a dzięki temu możliwości poznania struktury działania różnych przedsiębiorstw, zakładów pracy, podmiotów gospodarczych czy organizacji, już teraz może wpłynąć na właściwe ukierunkowanie młodego człowieka. Cel jest jeden - taki w którym chodzi o właściwe ukierunkowanie, a w przyszłości satysfakcję z wykonywanej pracy!

Materiał: Roger Nagelsmeier / ZSŻŚ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)