Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

Awans do Mistrzostw Polski Juniorek. 25 miejsce w Rzeszowie

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Wiktoria z imiennym awansem #na Mistrzostwa Polski Juniorek. Do rywalizacji w Grand Prix Polski Juniorek w Rzeszowie przystąpiło 101 zawodniczek z Polski, wśród nich nasza tenisistka Wiktoria.

Zawody rozpoczęliśmy od turnieju głównego czyli w gronie najlepszych 64 zawodniczek. Wiktoria zainaugurowała bardzo mocno, już w pierwszym meczu pokonała rozstawioną z nr 10 Julię Zynę z AZS Wrocław. Następnie dwa mecze przegrała.

W fazie pucharowej znowu pewnie wygrała 4:1 z Antoniną Zembowicz, zawodniczką Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagwarantowała sobie grę w 1/16 turnieju oraz limit imienny na Mistrzostwa Polski. Mimo bardzo dobrej ambitnej gry zajęła ostatecznie 25 miejsce. Wiktoria swoją grą udowodniła, że należy do czołówki zawodniczek w Polsce, odebrała wiele pochwał za bardzo dobrą, ciekawą grę i to najbardziej cieszy. Gramy dalej i wierzymy, że prawdziwe sukcesy przed nami!

Brawo Wiktoria!

Brawo Grzegorz!

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)