Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Czujność kierowców nie zawiodła. Jechał oplem z promilami

fot. archiwum

fot. archiwum

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał# kierowca opla zatrzymany wczoraj w podkcyńskiej wsi. 27-latek wpadł dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Kierowca stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że po terenie podkcyńskiej wsi oplem przemieszcza się kierowca, który może być pijany, dyżurny nakielskiej policji odebrał wczoraj (25.07.21) przed 17.

Aby zweryfikować uzyskane informacje, dyżurny skierował na miejsce policjantów z kcyńskiego komisariatu. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i podjęli kontrolę drogową.

Badanie trzeźwości kierowcy nie pozostawiło złudzeń, gdyż użyty wobec 27-latka alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila.

Mieszkaniec kcyńskiej gminy natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy również zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, następnie sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)