Diecezjalny turniej piłki nożnej. Zagrali uczniowie szkół podstawowych

fot. Cezary Weynert, Tobiasz Proch, Nikodem Proch
Hala sportowa Szkoły Podstawowej #nr 64 w Bydgoszczy była miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.
W zawodach uczestniczyło pięć drużyn, złożonych z zawodników szkół podstawowych. – Święty Jan Paweł II powiedział: „Sport jest z pewnością jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości”. I mówił dalej, że „sport ujawnia bowiem nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale także jego zdolności intelektualne i duchowe…”. My te słowa przekładamy na czyny, ciesząc się z obecności zawodników – powiedzieli księża Michał Zawartowski i Robert Szczepański.
Diecezjalni duszpasterze sportu podziękowali uczestnikom i ich osobom towarzyszącym, wśród których są księża. – Sport to nasze hobby. To w pewnym sensie walka o dobre wyniki, poprzedzona treningami. Cieszymy się, że jesteśmy na turnieju. Poszło nam super i wygraliśmy – powiedzieli Salwin Cyzio i Krzysztof Białkowski z bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła.
To ta drużyna zajęła pierwsze miejsce w diecezjalnym turnieju. Kolejne miejsca zajęły drużyny z parafii św. Kazimierza w Łochowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy oraz św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy. Najlepszym bramkarzem został Ryszard Magierowski, a zawodnikiem Paweł Magierowski – oboje z parafii NMP Matki Kościoła.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
- Międzynarodowe zawody strzeleckie. Błażej Treliński wywalczył 3 miejsce
- III kolejka NHLPN. Kilka spotkań było ciekawych
- Słabsza gra w ataku. Młodziczki przegrywają w meczu V kolejki
- Młodzi tenisiści z Kcyni na sobotnich turniejach. Jak im poszło?
- Zespół liderem II ligi kobiet. Sukces kcyńskich tenisistek
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.
(czytaj więcej)