Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 marca 2024

Egzamin teoretyczny i praktyczny. Strażacy wzięli udział w szkoleniu

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

Sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczestników #szkolenia podstawowego kandydatów na strażaków ratowników OSP powiatu nakielskiego.

Na przełomie lutego i marca KP PSP w Nakle nad Notecią zorganizowała szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Zostało zaplanowanych ponad 130 godzin zajęć dydaktycznych przygotowujących kursantów do udziału w działaniach ratowniczych.

Zajęcia odbywały się w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Nakle nad Notecią oraz w Szubinie. Słuchacze zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami: sprzęt ochrony układu oddechowego, sprzęt mechaniczny, taktyka działań gaśniczych, taktyka działań ratowniczych, drabiny pożarnicze, podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy, organizacja łączności oraz sprzęt hydrauliczny.

Ponadto, każdy z druhów ukończył pozytywnie test w komorze wysiłkowo - dymowej, który odbył się w dniach 18 oraz 24 marca 2024 r. w toruńskiej JRG-3. Sprawdzian w ww. komorze był ostatnim zadaniem, przed zaliczeniem egzaminów, jakie czekało na szkolących się druhów. Zrealizowany test składał się z próby wysiłkowej (bieżnia, ergometr wioślarski, rowerek stacjonarny, drabina „bez końca”) oraz przejścia ścieżki treningowej obfitującej w liczne przeszkody i utrudnienia. Każdy z kursantów zobligowany był zaliczyć ścieżkę treningową w pełnym ubraniu specjalnym oraz w sprzęcie ochrony układu oddechowego.

Egzamin teoretyczny i praktyczny został przeprowadzony 28 marca 2024 r. Wynik pozytywny otrzymało 38 osób (36 z kursu OSPP/2/2024/1 oraz 2 z kursu OSPP/1/2023).

W ramach szkolenia słuchacze ukończyli również szkolenie z zakresu współdziałania z lotniczym pogotowiem ratunkowym oraz szkolenie BHP.

Gratulujemy pozytywnego ukończenia szkolenia. Druhowie wzmocnią siłę podziału bojowego poszczególnych jednostek OSP, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Dziękujemy funkcjonariuszom z KP Policji w Nakle nad Notecią, współprowadzącym zajęcia obejmujące zagadnienia związane z kierowaniem ruchem drogowym.

Opracowanie: mł. kpt. Maciej Poraj

Link do filmu na facebook.com

Autor filmu: ogn. Marcin Wolski

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)