Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

18 maja 2023

Inscenizacja "Zemsty". Widowni szczególnie spodobała się postać Papkina

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W środę, 17 maja uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, podsumowując omawianie lektury Aleksandra Fredry "Zemsta", zaprezentowali inscenizację jednej ze scen komedii.

Widzami i zarazem recenzentami byli uczniowie klasy VI, którzy obejrzeli występ swoich starszych koleżanek i kolegów.

Po przedstawieniu popłynęły pochwały i wyrazy uznania za świetną grę aktorską i opanowanie tekstów na pamięć, za samodzielne wykonanie scenografii, rekwizytów, za zadbanie o odpowiednie stroje, a nawet charakteryzację twarzy.

Widowni szczególnie spodobała się postać Papkina, zagrana przez Wiktora Strychalskiego.

W pozostałych rolach wystąpili:
Cześnik - Majka Nowicka,
Rejent - Nadia Będzitko,
Śmigalski - Lena Wróblewska,
Murarze: Wojciech Boncel i Gracjan Woźniak.

Nie zabrakło też na koniec przedstawienia śpiewu Majki. Wszystkim uczniom klasy VII gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

Materiał: Hanna Paszkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)