Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Jacek Zawadzki z licznymi sukcesami. Ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca

fot. pow.

fot. pow.

Ciężka praca, wytrwałość i dążenie do realizacji marzeń jest# najlepszą receptą na sukces. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest st. chor. szt. Jacek Zawadzki. Na co dzień żołnierz zawodowy 8 K-PBOT, skromna osoba, która nie opowiada o swojej bogatej karierze sportowej.
A opowiadać jest o czym, sukcesami mógłby obdzielić kilku innych sportowców. Od zawsze związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata.
 
Od 1997 jest sędzią. Również w tej dziedzinie ustawicznie się rozwija i osiąga kolejne cele. W 2002 roku został sędzią międzynarodowym II kategorii, a od 2008 roku jest sędzią pierwszej kategorii. Do tej pory oceniał zawodników na około 30 imprezach rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jest sędzią klasy międzynarodowej IWF (International Weightlifting Federation). Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery arbitra miał być wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w ubiegłym roku. Plany pokrzyżowała pandemia. Pan chorąży udowodnił po raz kolejny, że ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca. Igrzyska zostały przesunięte o rok, a on dopiął swego.
 
Dziś (19.07) wylatuje do Japonii, gdzie będzie sędzią zmagań w podnoszeniu ciężarów na zawodach, które są marzeniem i ukoronowaniem wysiłków każdego sportowca. Igrzyska Olimpijskie czekają na naszego żołnierza! Po zameldowaniu się w Tokio dowie się jaką sędziowską rolę przyjdzie mu pełnić. Może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, sędzią technicznym lub timekeeperem. Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów. Zmagania w podnoszeniu ciężarów podczas tegorocznych IO potrwają od 23 lipca do 5 sierpnia.
 
Materiał: Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Paweł Banasiak
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Macierewicz , w dniu 20-07-2021 11:22:47 napisał:

  Słabo i tak

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 20-07-2021 13:00:49 napisał:

  Dlaczego prawdziwi żołnierze służą w ciszy, spokoju i bez mediów, a Ci plastikowi potrzebują lansu, poklasku i fotografii... Wnioski same się nasuwają, bo muszą zaznaczyć swoją obecność przez sztuczne działanie, a nie prawdziwą służbę. Kolejny PISowski wynalazek.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Miejscowy, w dniu 20-07-2021 15:54:19 napisał:

  Pan Jacek Zawadzki to mundur zakłada tylko na okazje,aby się pokazać.Stopień,który ma to ma się nijak do stopnia kapitana.No chyba,że jest kapitanem kapitanów no to co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  On, w dniu 20-07-2021 19:06:02 napisał:

  A skąd ten pań w ogóle jest..?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Koloryzacja - nowoczesne techniki
Budowa stanu surowego
Blacharstwo
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)